Kolarze CCC Sprandi Polkowice spędzą niedzielę na angielskich i niemieckich trasach

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-30 07:30 | Zmodyfikowano: 2016-07-30 07:30

Wyścig dookoła Londynu to mała powtórka z rozrywki. Trasa jest bardzo podobna do tej na, której przed 4 laty rywalizowano podczas Igrzysk Olimpijskich. Kolarze będą mieli do pokonania 202-kilometrową trasę z pięknym finiszem na The Mall. To reprezentacyjna droga łącząca pałac Buckingham z Trafalgar Square.

Poziom powinien być bardzo wysoki. W angielskim klasyku zaprezentuje się siedem drużyn UCI WorldTour. W tym gronie będzie grupa Sky i zwycięzca ostatniego Tour de France, Brytyjczyk, Christopher Froome.
Liderem CCC Sprandi Polkowice będzie Maciej Paterski.

Skład CCC Sprandi Polkowice na RideLondon Classic (1.HC, 31.07): Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Mateusz Taciak, Łukasz Owsian, Adrian Honkisz, Michał Paluta

Niemiecki wyścig Rad am Ring odbędzie się w Norymbergii. 150-kilometrowa trasa będzie miała nietypową scenerię bo będzie nią… tor wyścigowy. Zawodnicy najpierw pięciokrotnie pokonają dłuższe, 24,4-kilometrowej okrążenie, które zbudowane zostało w latach 20. i biegnie wokół średniowiecznego zamku, w górach Eifel. W końcówce natomiast, kolarze walczyć będą już tylko na skróconym, 5,1-kilometrowym fragmencie toru, który jeszcze nie tak dawno gościł wyścig Formuły 1. Wśród rajdowców tor ten uważany jest za jeden z trudniejszych, ze względu na sporą liczbę zakrętów. Jak będzie u kolarzy? Przekonamy się w niedziele

Dolnośląska grupa wystartuje w zmaganiach w ośmioosobowym składzie. Liderami będą obcokrajowcy – Włoch Davide Rebellin, Austriak Felix Grossschartner i Czech Jan Hirt .

Skład CCC Sprandi Polkowice na Rad am Ring (1.1, 31.07): Davide Rebellin, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Piotr Brożyna, Marcin Mrożek, Josef Cerny, Leszek Pluciński i Adrian Kurek.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.