Policjanci spotkali się z harcerzami – rozmawiali o bezpieczeństwie

mat. prasowe | Utworzono: 2016-08-01 13:25 | Zmodyfikowano: 2016-08-01 13:25
Policjanci spotkali się z harcerzami – rozmawiali o bezpieczeństwie - fot. policja
fot. policja

W trakcie wspólnych rozmów poruszano m.in. tematy dotyczące bezpiecznego, letniego wypoczynku i zasady zachowania się w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń w miejscach publicznych. Dodatkową atrakcją dla zgromadzonych była prezentacja łodzi policyjnej.

„Harcerska Akademia Policyjna” to program prewencyjny realizowany przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy we współpracy ze świdnickim Hufcem ZHP. Spotkania realizowane w ramach tego programu miały miejsce w dniach 20-26 lipca br., w harcerskiej bazie obozowej w Niesulicach. Brali w nich udział uczestnicy obozu, a prowadził je nadkom. Robert Topolski – specjalista ds. prewencji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W trakcie wspólnych rozmów poruszano następujące tematy: bezpieczne zachowania dzieci i młodzieży podczas wakacyjnego wypoczynku, bezpieczeństwo osób podczas przebywania nad wodą, niebezpieczne rośliny, które rosną w lesie i na terenach zielonych, środki odurzające i „dopalacze” w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Omówiono również tematykę dotyczącą zachowania się w sytuacjach różnego rodzaju zagrożeń, mogących wystąpić w miejscach publicznych. Niewątpliwą atrakcją „Harcerskiej Akademii Policyjnej”, zorganizowaną w ramach omawiania bezpieczeństwa nad wodą było pojawienie się łodzi policyjnej. Uczestnicy kursu i obozu żeglarskiego mogli porozmawiać z policjantami, którzy na co dzień pełnią służbę na takich jednostkach pływających, a nawet zasiąść za sterami policyjnej motorówki.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.