Lewandowski, Milik, Teodorczyk. Polski weekend w Europie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-29 16:15 | Zmodyfikowano: 2016-08-29 16:15

Napastnicy:

Kapitalny weekend rozpoczął już w piątek Robert Lewandowski. Polak strzelił hat-tricka, a jego Bayern Monachium rozgromił na inaugurację Bundesligi Werder Brema aż 6:0.

W sobotę dwa gole zdobył Arkadiusz Milik. W drugiej kolejce Serie A jego Napoli wygrało z AC Milan 4:2.

Jednego, ale za to przepięknej urody gola (co za drybling!) strzelił Łukasz Teodorczyk. 25-latek w piątej kolejce ligi belgijskiej wyprowadził Anderlecht na prowadzenie w meczu z Gent, ale ostatecznie skończyło się na remisie 2:2.

Bez gola, ale za to z asystą swój mecz skończył Kamil Wilczek. Napastnik duńskiego Broendby grał do 75 minuty, a jego drużyna zremisowała w ligowym szlagierze z FC Kopenhagą 1:1.

Pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski ma za sobą 90 minut... na prawej obronie w meczu Wolfsburga z Augsburgiem. Wilki wygrały na wyjeździe 2:0. Pełny mecz tyle, że na środku pomocy ma za sobą także Karol Linetty. 21-latek w drugiej kolejce Serie A cieszył się ze zwycięstwa swojej Sampdorii Genua nad Atalantą Bergamo 2:1. Z kolei pochodzący z Ząbkowic Śląskich Piotr Zieliński we wspominanym meczu Napoli z Milanem pojawił się na murawie w 72 minucie i został ukarany żółtą kartką. Pozostali kadrowicze Adama Nawałki w tej formacji - Kamil Grosicki (Stade Rennais FC, Francja), Bartosz Kapustka (Leicester City FC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain FC, Francja), Paweł Wszołek (Hellas Verona FC, Włochy) nie pojawili się na murawie.

Obrońcy:

Przed największym wyzwaniem stanął Kamil Glik. Jego AS Monaco zatrzymało mistrza Francji Paris-Saint Germain 3:1 w meczu drugiej kolejki Ligue 1. Polak grał od pierwszego do ostatniego gwizdka. Krócej na francuskich boiskach oglądaliśmy Macieja Rybusa. Lewy obrońca zszedł z murawy w 68 minucie, kiedy jego Olympique Lyon remisował na wyjeździe z Dijon 2:2. Bez Polaka faworyci niespodziewanie ulegli jednak beniaminkowi 2:4.

We włoskiej Serie A Bartosz Salomon rozegrał 90 minut, a Cagliari zremisowało z AS Romą 2:2. Polak "zarobił" w tym meczu żółtą kartkę. Z kolei w spotkaniu Inter - Palermo na ostatnie pięć minut pojawił się Thiago Cionek, a jego zespół zremisował w Mediolanie 1:1.

W rosyjskiej ekstraklasie pełne spotkanie rozegrał Artur Jędrzejczyk, ale jego Krasnodar przegrał z Lokomotiwem 1:2.

Bramkarze:

Podobnie jak w przypadku napastników, tu także mamy się czym pochwalić. Łukasz Fabiański obronił rzut karny Riyada Mahreza i dobitkę. Polak nie był jednak w stanie zapobiec porażce Swansea na wyjeździe z Leicester City 1:2.

Karnego w trzeciej kolejce Premiership obronił także Artur Boruc. Polak odbił strzał Yohana Cabaye'a, a jego Bournemouth zremisowało na wyjeździe z Crystal Palace 1:1.

Z kolei Wojciech Szczęsny był podstawowym bramkarzem podczas wspominanego już wyjazdowego remisu AS Romy z Cagliari 2:2.

Reprezentacja Polski w składzie ze wszystkimi wymienionymi piłkarzami 4 września rozegra pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata 2018, na wyjeździe z Kazachstanem.