Poranny przegląd prasy

Katarzyna Górna-Drzewosz | Utworzono: 2016-09-01 08:51 | Zmodyfikowano: 2016-09-01 07:50
A|A|A

Czytać o Breslau i o Wrocławiu, patrzeć i odgadywać miejsca, w których kręcą filmy na Dolnym Śląsku - toż to prawdziwa gratka dla wszystkich lokalnych patriotów. Dziś mogą dać jej upust, bo rusza serial, który kręcony jest nigdzie indziej, a właśnie na Dolnym Śląsku. Lubicie połączenie historii z teraźniejszością i do tego kryminalną zagadką? Lubicie Miłoszewskiego i Krajewskiego? Eberharda Mocka ? To dla was właśnie serial "Komisja morderstw" z Krzysztofem Pieczyńskim w roli głównej. O serialu pisze pisze dziś "Wyborcza Wrocław" która zasadniczo wyciąga na światło dzienne nowe fakty ws. Cezarego Morawskiego, czyli powołanego na szefa Teatru Polskiego. Dlaczego kandydat Morawski nie zająknął się o swoich inwestycjach w Zaspie, przez które to Zasp znalazł się na granicy bankructwa? czytajcie w lokalnej "Wyborczej".

W dodatku "Nauka" wszystko o starości: czy można ją opóźnić właściwą dietą, czy można mieć gen długowieczności i - w końcu - czy możemy być nieśmiertelni?

Dzieci mamy coraz więcej, zwłaszcza tych ze wschodu,a konkretnie z Ukrainy. Ukraińcy - jak pisze "Gazeta Wrocławska", masowo przybywają na Dolny Śląsk. W tym roku przyjechało do nas 60 tyś Ukraińców.

Wrocławskiej poskarżyli się również mieszkańcy kamienicy przy Kościuszki we Wrocławiu, bo niektórym zamurują okna w domach i np. z jasnej kuchni zrobią ziemną. Dlaczego? Bo podobno nielegalne? Dlaczego więc nikomu przez pół wieku nie przeszkadzały a nagle zaczęły przeszkadzać? O tym we "Wrocławskiej"

Mniej czytamy i mniej kupujemy książek. Dlatego znikają księgarnie. Najbardziej w mniejszych miastach. księgarze nie ukrywają, że zarabiają głownie na podręcznikach szkolnych, a jeśli dzieci dostają je za darmo, to księgarzom zyski spadają dramatycznie, o tym dziś, w kontekście nadchodzącego nowego roku szkolnego, dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Niebawem z wrocławskiego lotniska będziemy latać tanimi liniami już nie tylko do Modlina , ale na lotnisko Chopina w Warszawie, pisze "Dziennik Gazeta Prawna", który podkreśla, że to nie jedyny przewoźnik, który pojawi się na warszawskim lotnisku, bo z Chopina zacznie latać również Air China.

"Wyborcza" wspomina o prezydent Łodzi, która w końcu odetchnęła z ulgą, bo, sprzed Teatru Wielkiego znika fontanna, zwana - nie tylko przez złośliwych - waginą.

"Fakt" podliczył ślub Agnieszki Szulim i okazało się, że nowy mąż Starak wydał milion na uroczystość, milioner w końcu...

A "Super Express" podliczył ile zarobiła w wakacje nieschodząca z polskiej sceny muzycznej Maryla Rodowicz - powiem wam tylko tyle: więcej niż Starak wydał na ślub.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama