Wrocławianka Oliwia Jabłońska ma kolejny olimpijski medal

| Utworzono: 2016-09-13 08:22 | Zmodyfikowano: 2016-09-13 08:22

Wrocławianka bardzo dobrze czuła się na pływalni w Brazylii. Wygrała swój wyścig eliminacyjny, ale do finału dostała się dopiero z piątym czasem. W bezpośrednim starciu o podium pokazała jednak ogromną klasę i wielkie umiejętności. Po imponującym finiszu sięgnęła po brąz. Uzyskała czas 1:08.77. Złoty medal zdobyła Nowozelandka Sophie Pascoe, srebrny Chinka Chen Yi.

To drugi medal paraolimpijski Oliwii Jabłońskiej. Przed czterema laty w Londynie zdobyła tytuł wicemistrzyni na tym samym dystansie. Pierwszym trenerem Oliwii i kadry Polski pływaków jest Wojciech Seidel, także na co dzień związany z wrocławskim klubem.

To była bardzo udana noc dla polskich sportowców w Rio. Biało-czerwoni zdobyli cztery medale. Tytuł mistrzowski w skoku wzwyż zdobył Maciej Lepiato. Wynikiem 2 metry i 19 centymetrów Polak ustanowił rekord świata. Srebrny medal w tenisie stołowym wywalczył Patryk Chojnowski. Brązowy medal, oprócz Jabłońskiej, zdobył też w szabli Adrian Castro.