Rozmowa Dnia Radia Wrocław: Ewa Grzebieniak

| Utworzono: 2016-09-14 09:02 | Zmodyfikowano: 2016-09-14 09:02
A|A|A

40 tysięcy mieszkańców regionu zostanie objętych specjalnym programem profilaktyki antynowotworowej. Umowy w tej sprawie podpisał ze szpitalami i przychodniami Dolnosląski Wojewódzki Urząd Pracy. Wartość kontraktów to niemal 30 milionów złotych. "Choroby cywilizacyjne w poważnym stopniu wpływają na zatrudnienie, dlatego ich szybkie wykrywanie i leczenie jest tak ważne" - mówiła w Rozmowie Dnia RW szefowa DWUP Ewa Grzebieniak:

Kolejny program wsparcia dotyczy opieki nad małymi dziećmi. Na nowe żłobki zwiększenie liczby miejsc w istniejących już placówkach urząd wyda do 2023 roku 160 milionów złotych. Przewidziano też bezpośrednią pomoc młodym matkom, które chcą wrócić do pracy - dodaje Ewa Grzebieniak:

Rozmowa dotyczyła też, stopy bezrobocia na Dolnym Śląsku- ta jest najniższa od lat. Obecnie w regionie wynosi 7,6%. We Wrocławiu jest jeszcze lepiej. Wskaźnik nieznacznie przekracza 3%.  Mamy do czynienia z rynkiem pracownika, gdzie pracodawcy szukają kandydatów - mówi szefowa Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy:

Paradoksalnie poprawa sytuacji oznacza więcej wyzwań dla służb zatrudnienia. Doradcy zawodowi motywować do poszukiwania zatrudnienia spore grono ludzi niekoniecznie zainteresowanych powrotem na rynek pracy - dodaje Ewa Grzebieniak:

Słuchaj całej rozmowy dania Radia Wrocław:

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama