Remis Zagłębia. Lubinianie podzielili się punktami z Cracovią

| Utworzono: 2016-09-25 07:29 | Zmodyfikowano: 2016-09-25 07:30

W 14. minucie mogło być 1:0 dla gości. Mateusz Szczepaniak wyprzedził obrońców, ale trafił w poprzeczkę. Pierwszą groźna akcja dla Zagłębia zakończyła się golem. W 24. minucie Michal Papadopulos zagrał do Łukasza Janoszki, a ten z 16 metrów strzelił tuż przy słupku.

Radość w obozie miedziowych nie trwała długo. Po kolejnych siedmiu minutach goście wyrównali. Fantastyczne uderzenie sprzed pola karnego oddał Marcin Budziński i Martin Polacek nie miał szans na skuteczną interwencję.

Do końca tej części przewaga należała do Cracovii. Po przerwie mecz się wyrównał ale tempo było słabsze niż w pierwszych 45 minutach. Choć obie ekipy miały jeszcze okazje bramkowe, gole już nie padły.

Po meczu powiedzieli:

Jacek Zieliński, trener Cracovii: Przyjeżdżaliśmy w trudnym dla nas momencie. Po czterech meczach bez zwycięstwa, do ekipy podbudowanej po zwycięstwie w Warszawie. W szatni jest niedosyt, bo przyjechaliśmy po trzy punkty. Jeśli dołożymy do naszej gry skuteczność to z pewnością ruszymy.

Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin: Byliśmy świadkami dobrego widowiska, z dużą realizacją założeń taktycznych. Dziś spotkały się dwie drużyny grające innymi stylami. My grając dwójką napastników stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Cracovia grając czwórką zawodników w środku była częściej przy piłce. Optycznie remis ze wskazaniem na stronę Cracovii. Jeśli nie można wygrać takich spotkań, to ważne by remisować. Cieszę się, że do zespołu weszli Jagiełło i Buksa. Pokazujemy, że możemy też funkcjonować z nowymi piłkarzami. Głowy po tym spotkaniu możemy mieć uniesione.

24 września 2016, 20:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1

Bramki: Łukasz Janoszka 24 - Marcin Budziński 31

KGHM Zagłębie: 1. Martin Polaček - 24. Jakub Tosik, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra - 7. Krzysztof Janus (82, 21. Adam Buksa), 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 14. Łukasz Janoszka - 13. Martin Nešpor (70, 19. Filip Jagiełło), 27. Michal Papadopulos (62, 9. Arkadiusz Woźniak).

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 7. Jakub Wójcicki, 22. Piotr Malarczyk, 24. Piotr Polczak, 2. Tomasz Brzyski - 20. Mateusz Szczepaniak (66, 62. Erik Jendrišek), 14. Damian Dąbrowski, 5. Miroslav Čovilo, 27. Marcin Budziński, 99. Krzysztof Piątek (87, 9. Tomáš Vestenický) - 10. Mateusz Cetnarski (82, 11. Mateusz Wdowiak).

żółta kartka: Tosik.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock). widzów: 6134.