Dzisiejsze powołanie nowego prezesa KGHM-u znajdzie swój finał w sądzie

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-10-28 16:01 | Zmodyfikowano: 2016-10-28 16:01
A|A|A

fot. KGHM

Reprezentanci załogi w Radzie Nadzorczej mają co do tego spore wątpliwości. Jeden z członków tego gremium przed kilkoma tygodniami został oddelegowany na fotel wiceprezesa. Zdaniem związkowców, prawnie nie mógł zatem decydować w Radzie o dalszych losach prezesa i jego zastępców. Dominik Hunek - bo o nim mowa- odwołał się z zarządu. To zdaniem części prawników oznacza automatyczną rezygnację z prac w Radzie Nadzorczej. Tymczasem o odwołaniu Krzysztofa Skóry i powołaniu nowego prezesa zadecydował tylko jeden głos. Dlatego reprezentanci załogi zapowiadają skierowanie sprawy do sądu gospodarczego.

Ryszard Zbrzyzny, lider Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego uważa, że reprezentanci rządu wybrali sobie zły czas na wymianę kadry kierowniczej w KGHM-ie:

Jeśli jednak potwierdzi się  scenariusz z nowym wyborem  to - zdaniem związkowców - należy się spodziewać kolejnych zmian personalnych na kluczowych stanowiskach w kopalniach, hutach i innych oddziałach holdingu.Domagalski to menadżer z bogatym doświadczeniem praktycznym w zarządzaniu złożonymi projektami biznesowymi o zasięgu międzynarodowym. Przygotował i skutecznie wdrożył strategię rozwoju w Azji jednej z największych polskich grup kapitałowych. W latach 2006-2013 pełnił funkcję prezesa zarządu w Magellan Trading Co. Ltd w Chinach. Jest współzałożycielem Polski-Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju. Wcześniej pracował jako prawnik w GSP Group Sp. z o.o. w Łodzi, a także w American Enterprise Institute w Waszyngtonie – jednym z największych amerykańskich think-thank’ów. Ukończył studia Executive MBA na Rutgers University w New Jersey. Był stypendystą Uniwersytetów w Műnster i Mannheim w Niemczech. W 2003 roku uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Jest także autorem wielu publikacji o tematyce biznesowej.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama