Wygrywamy z Rumunią. Polska liderem grupy

| Utworzono: 2016-11-11 22:50 | Zmodyfikowano: 2016-11-11 22:58

Wynik spotkania otworzył Kamil Grosicki. W 11. minucie rozpoczął rajd od połowy boiska. Minął jednego zawodnika, potem kolejnych, wbiegł w pole karne i efektownym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Rumuni nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić naszej reprezentacji. Raz niebezpiecznie uderzył Vlad Chiriches, ale dobrze spisał się Łukasz Fabiański.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło po przerwie. Rumuńscy pseudokibice rzucili petardę na murawę. Ta wybuchła obok Roberta Lewandowskiego. Ogłuszony kapitan długo trzymał się za głowę i dochodził do siebie.

Odpowiedział w najlepszy z możliwych sposobów. W końcówce spotkanie zdobył dwa gole. Najpierw perfekcyjnie uderzył lewą nogą, wcześniej zwiódł dwóch zawodników. Na finiszu wywalczył rzut karny, który później sam zamienił na kolejnego gola. Lewandowski w tych eliminacjach zdobył już siedem bramek.

Polacy zostali nowym liderem grupy. Dziś punkty stracił dotychczasowy lider. Czarnogóra przegrała na wyjeździe z Armenią 2:3.

Rumunia - Polska 0:3 (0:1)

0:1 - Kamil Grosicki 11'
0:2 - Robert Lewandowski 82'
0:3 - Robert Lewandowski 90'

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Romario Benzar, Alin Tosca, Ovidiu Hoban (46. Andrei Prepelita), Vlad Chiriches - Alexandru Chipciu, Adrian Popa (46. Florin Andone), Razvan Marin, Bogdan Stancu, Dragos Grigore - Nicolae Stanciu (82. Claudiu Keseru).

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Grzegorz Krychowiak (70. Krzysztof Mączyński), Karol Linetty - Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński (80. Łukasz Teodorczyk), Kamil Grosicki (89. Sławomir Peszko) - Robert Lewandowski.