Dzień otwarty w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2016-11-28 14:55 | Zmodyfikowano: 2016-11-28 15:10
A|A|A

Pokazy taktyczne, trening ogólnorozwojowy, bitwa na specjalnie przygotowane karabinki - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na chętnych w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Uczelnia otworzyła dziś swoje progi dla przyszłych kandydatów ale nie tylko. To gratka dla wszystkich, którzy interesują się wojskiem lub chcą je po prostu poznać od środka.

Największą atrakcją będzie inscenizacja Nocy Listopadowej. Ta część imprezy rozpocznie się o 16:00. Zachęcam także tych, którzy byli w zeszłym roku - mówi major Piotr Szczepański:

"Bardzo wąskie grono wie tak naprawdę jaki będzie scenariusz. Co roku jest to co innego - raz bitwa na koniach, raz walka historycznych żołnierzy"

Będa pokazy uzbrojenia, pokazy taktyczne, trening ogólnorozwojowy dla chętnych i bitwa na wirtualnym polu walki. Zainteresowani będą mogli także wziąć udział w walce za pomocą specjalnie przygotowanych karabinków. Wśród zwiedzających jest mnóstwo młodzieży. Mariola Jaciuk przywiozła z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze 3 autokary młodych ludzi:

"Ja jako dyrektor szkoły, gdzie mam klasy mundurowe, doskonale wiem, że to jest młodym ludziom w tych czasach potrzebne. Tak jak w "Tangu" Mrożka - mają być wartości, mają być zasady. Wtedy młody człowiek wie, co mu wolno, a co nie"

Udział zapowiedziało już ponad 1300 osób ze szkół na całym Dolnym Śląsku, ale nie obowiązują żadne zapisy i inscenizację może obejrzeć każdy chętny. W czasie inscenizacji zaplanowano także pokaz sztucznych ogni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama