Radio Wrocław Kultura: What's in the box? DAB+ Film, 16:00-20:00

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-01-06 14:45 | Zmodyfikowano: 2017-01-06 14:45
A|A|A

Na początek rozmowa ze współproducentem filmu: "Ja, Olga Hepnarova". Film już szeroko nagradzany i komentowany. Wydarzenie, do którego zmierza fatalny rozwój tytułowej bohaterki, jest dobrze znane. We wtorek 22 lipca 1973 dwudziestodwuletnia Olga Hepnarová wjechała wypożyczoną ciężarówką w ludzi czekających na przystanku tramwajowym na praskiej ulicy Obránců míru. W wyniku zaplanowanego ataku 8 osób straciło życie a wiele innych odniosło obrażenia. Film otwierał sekcję Panorama na festiwalu Berlinale, a także został nominowany do Nagród Czeskich Krytyków Filmowych w aż sześciu kategoriach.

W ten weekend Wrocław obchodzi 50. rocznicę śmierci Zbigniewa Cybulskiego. My również. Pojawią się archiwalne rozmowy, wspomnienia najciekawszych filmów. Będzie też zapowiedź rocznicowych wydarzeń, których częścią jest spotkanie z Januszem Zaorskim i pokaz jego filmu "Pokolenia". Przypomnę rozmowę z reżyserem, który swój film poświęcił Wytwórni Filmów Fabularnych, a przewodnikiem po niej mianował Zbigniewa Cybulskiego.

Wprowadzanie do wszystkich pokazywanych w Centrum Technologii Audiowizualnych wygłosi Lech Moliński. Również nam opowie m.in o "Rękopisie znalezionym w Saragossie", "Jak być kochaną" czy "Popiele i diamencie".

Także w tę niedzielę odbędzie się wręczenie jednych z najważniejszych filmowych nagród świata. 74. ceremonia wręczenia Złotych Globów już za dwa dni więc najwyższa pora zgadywać i liczyć. Nominacje będę też dla nas wskazówko co warto nadrobić, albo na co warto czekać.

Na koniec - początek, czyli na co czekamy w 2017 roku. Podpowiada Miłosława Bożek czyli oczywiście chodzi o seriale.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama