Zakład Lufthansy z opóźnieniem. Wciąż brak decyzji środowiskowej

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-02-01 10:10 | Zmodyfikowano: 2017-02-01 10:10
Zakład Lufthansy z opóźnieniem. Wciąż brak decyzji środowiskowej -

Bez decyzji w sprawie budowy zakładu renowacji silników samolotowych pod Środą Śląską. Jak ustaliliśmy w magistracie, burmistrz odsunął w czasie wydanie decyzji środowiskowej dla zakładów Lufthansy. Do 16 lutego będą trwały konsultacje z protestującą częścią mieszkańców okolicznych miejscowości. Z tego powodu przesunięto do 8 marca ostateczne wydanie potrzebnego do rozpoczęcia budowy dokumentu.

Zakład ma kosztować 250 milionów euro i powstać w rejonie Środy Śląskiej w trójkącie podwrocławskich miejscowości Święte, Juszczyn i Komorniki (w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej). Pracę ma w nim znaleźć około 600 osób.

Minister rozwoju Mateusz Morawiecki powiedział w grudniu, że jest to "historyczny projekt o wysokim stopniu zaangażowania technologicznego i inżynierskiego": - Dwie wielkie korporacje, które ze sobą zrobiły joint venture zdecydowały się uplasować najnowocześniejszą technologię lotniczą - a już samo lotnictwo jest przecież koroną technologi - właśnie w Polsce.

Przeciw inwestycji wielokrotnie protestowali mieszkańcy:

 - Boimy się - mówi jeden z protestujących, mieszkaniec wsi Święte:

Przypomnijmy - protesty w tej sprawie trwają w Środzie Śląskiej od tygidni. Mieszkańcy już pikietowali przed urzędem miasta , a także blokowali drogę krajową nr 94. W związku z tą inwestycją do dymisji podał się wiceburmistrz miasta, który uznał, że władze nie informowały dostatecznie dobrze o planach inwestora.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.