CCC 11. w drużynowej czasówce w wyścigu Dookoła Walencji

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-02-01 21:03

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zajęli jedenaste miejsce na pierwszym etapie wyścigu Dookoła Walencji - drużynowej jeździe na czas. Na liczącej 37,9 km trasie wokół Orihueli najszybsi byli zawodnicy amerykańskiej grupy BMC Racing. Drugie miejsce zajął brytyjski Team Sky ze stratą 21 s, a trzecie belgijski Quick-Step Floors - strata 49 s. CCC straciło do zwycięzcy 2 min 15 s.

Liderem został Włoch Manuel Senni z BMC. Siódmy jest Łukasz Wiśniowski, a dziewiąty Michał Kwiatkowski - obaj z grupy Sky.

Wyścig Dookoła Walencji składa się z pięciu etapów i zakończy w niedzielę 5 maja.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta a la Comunitat Valenciana: Maciej Paterski, Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Łukasz Owsian, Branislau Samoilau, Marcin Białobłocki, Jan Tratnik