Pogoda: jutro nawet 11 stopni

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-02-22 22:00
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: INTVGene/flickr.com (Creative Commons)

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:

Przeważająca część Europy będzie pod wpływem głębokich ośrodków niskiego ciśnienia, jedynie południowe krańce kontynentu pozostaną w obszarze podwyższonego ciśnienia. W nocy Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad środkowym Bałtykiem w strefie przemieszczającego się na południowy wschód frontu chłodnego. Przejściowo w silnej cyrkulacji zachodniej napłynie chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego. W dzień od zachodu kraju zaznaczy się wpływ kolejnego niżu z ośrodkiem nad Morzem Północnym, a znad Niemiec nad Polskę nasunie się strefa frontu ciepłego, za którym napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Przewiduje się w nocy przejściowy wzrost, a w dzień umiarkowany spadek ciśnienia.

Prognoza pogody:

W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 4 mm do 8 mm, lokalnie do 15 mm. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach początkowo do 70 km/h, później do 55 km/h, zachodni. W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach początkowo do 70 km/h, później do 55 km/h, zachodni. W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -1°C do 1°C. Wiatr o prędkości od 80 do 95 km/h, po południu wzmagający się do 110 km/h, zachodni, okresami powodujący zawieje śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama