Uwaga kierowcy: utrudnienia w centrum Wrocławia od 18.00

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-02-24 17:45 | Zmodyfikowano: 2017-02-24 17:45
Uwaga kierowcy: utrudnienia w centrum Wrocławia od 18.00 -

Urząd Miejski poinformował o planowanym przejeździe rowerzystów z Wrocławskiej Masy Krytycznej ulicami miasta. Przejazd rozpoczyna się o godzinie 18.00 na Placu Bema i zakończy się po 45 minutach w Rynku. Cykliści jadą by wyrazić aprobatę dla kontrapasów rowerowych we Wrocławiu.

TRASA:

Pl. Bema, Sienkiewicza, Piastowska, Rondo Reagana, C. Skłodowskiej, Wróblewskiego, Tramwajowa, Dembowskiego, Partzyzantów, Ściegiennego, Kosynierów Gdyńskich, 9 Maja, Mickiewicza, C. Skłodowskiej, Rondo Reagana, Pl. Grunwaldzki, Pl. Powst. Warszawy, ,Pl. Społeczny, Traugutta, Oławska, Ofiar Oświęcimskich, Szewska, Oławska, Rynek.

W godzinach od 18.00 do 18.45 na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Organizatorem zgromadzenia jest Wrocławska Masa Krytyczna, która instrukcję uczestnictwa w przejeździe opisuje na swoim profilu Facebookowym:

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, również teraz pojedziemy dla KONTRARUCHU rowerowego we Wrocławiu! Dodatkowo chcemy zwrócić uwagę na problem smogu związany z ogrzewaniem mieszkań paliwem złej jakości.

Przypomnijmy, kontraruch polega na umożliwieniu rowerzystom poruszania się w obu kierunkach po ulicach jednokierunkowych, na których dopuszczalna prędkość nie przekracza 30 km/h, bez konieczności wyznaczania kontrapasa.

Kontraruch obowiązuje obecnie m.in. w okolicach Rynku, na św. Antoniego, oraz na Sępolnie.

Zobacz, jak to działa:

Temat masy odnosi się bezpośrednio do sytuacji na Sepolnie, gdzie część tamtejszej rady osiedla zakwestionowała słuszność wprowadzenia kontraruchu na dwóch ulicach.

Przypominamy o obowiązku posiadania odpowiedniego oświetlenia roweru!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.