Zmarł Edward Kicior - były piłkarz Zagłębia Lubin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-03-01 08:30 | Zmodyfikowano: 2017-03-01 07:47
A|A|A

fot. zaglebie.com

Edward Kicior w 1968 roku był współtwórcą awansu lubinian do Ligi Okręgowej (ówczesnego odpowiednika III ligi). Swoją przygodę z piłką zaczynał jako 17-latek w Środzie Śląskiej, później grał w Ślęzie Wrocław i Zagłębiu Wałbrzych.

W 1967 roku trafił do Zagłębia Lubin. Rok później został najlepszym strzelcem drużyny. Zdobył 23 bramki w zaledwie 13 meczach.

W barwach Zagłębia grał do 1971 roku, kiedy to w meczu sparingowym z Chrobrym Głogów doznał bardzo ciężkiej kontuzji, która przekreśliła jego dalszą karierę. Przez dwa lata leżał w szpitalu i przeszedł kilka poważnych operacji. Po wyjściu nie mógł już wrócić na boisko.

Nie rozstał się jednak z klubem. Włączył się do działalności w Zagłębiu. Został jego sekretarzem, a następnie stworzył cały sekretariat klubu. Był kierownikiem sekcji piłkarskiej, a następnie męskiej drużyny piłki ręcznej. Ogromny wkład miał również w kolejnym awansie do II ligi w 1978 roku.

W 1996 roku, Polonia Środa Śląska uhonorowała go honorowym tytułem piłkarza 50-lecia klubu. W 1997 roku Honorowy Tytuł Profesora futbolu nadało mu Stowarzyszenie Retrofutbolistów Zagłębia Lubin.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama