PŁYTA TYGODNIA: Depeche Mode - " SPIRIT"

Łukasz Basta | Utworzono: 2017-04-02 15:46 | Zmodyfikowano: 2017-04-02 15:46

Tymczasem słuchamy płyty i rozdajemy jej (deluxe edition) wraz z kolekcjonerskim unikalnym zestawem gadżetów. Do każdej płyty mamy przepiękną spinkę z napisem Depeche Mode. Słuchajcie nas wieczorami !

Depeche Mode – jeden z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych zespołów w historii muzyki – w Radiu Wrocław słuchamy nowej, 14. studyjnej płyty Spirit. Nowy materiał grupy ukazał się nakładem
należącej do Sony Music wytwórni Columbia 17 marca 2017 roku a promowuje go singiel Where’s The Revolution, udostępniony we fragmencie jeszcze w ub. roku na konferencji prasowej zespołu w Mediolanie.

Spirit to efekt początku współpracy Depeche Mode z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys) i pierwsza nowa muzyka zespołu od czasu wydanej w 2013 roku i świetnie przyjętej płyty Delta Machine, która zadebiutowała na 1. miejscu oficjalnych zestawień sprzedaży płyt w 12 krajach, także w Polsce. Album zbiera znakomite noty od tych, którzy mieli okazję się z nim zapoznać – Magazyn Q uznał go za „jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat”.

W ramach promocji płyty Spirit zespół wyruszy w światową trasę koncertową, dając okazję zarówno nowym, jak wiernym fanom doświadczenia niesamowitych wrażeń, z jakich słynne są jego występy na żywo. Pierwszą, europejską część trasy zobaczy ponad 1,5 miliona widzów na 34 koncertach w 21 krajach. Początek „Global Spirit Tour” odbędzie się 5 maja w Sztokholmie a po serii występów na stadionach Europy grupa przeniesie się do Ameryki Północnej i Południowej. W Polsce Depeche Mode wystąpią z jedynym koncertem 21 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie - ostatnie bilety na to wydarzenie są jeszcze w sprzedaży. Dla nas dużo istotniejszą datą będzie 7 czerwca. Bo właśnie wtedy wspólnie z grupą słuchaczy wybierzemy się na koncert do Drezna !

Depeche Mode: Jeden z najbardziej wpływowych, uwielbianych i najlepiej sprzedających się zespołów świata, mający na koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt i występny przed około 30 milionami fanów. Działając niezmiennie od 1981 roku – Martin Gore, Dave Gahan i Andy Fletcher – wciąż zdobywają uznanie fanów i krytyków, a niezliczona ilość artystów przyznaje się do inspiracji ich dokonaniami. Poprzednie 13 albumów studyjnych DM dotarło to TOP10 list sprzedaży w ponad 20 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ostatni – Delta Machine – zadebiutował na szczycie oficjalnych list sprzedaży płyt z 12 krajach, także w Polsce, gdzie był najlepiej sprzedającą się zagraniczną płytą roku 2013. Jesienią ub.r. nakładem Sony Music Entertainment ukazała się antologia Video Singles Collection : 3 płyty DVD z ponad czterema godzinami przełomowych teledysków zespołu, po raz pierwszy zebranych razem na jednym wydawnictwie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.