Rytm Ulicy: Spotkanie jazzu, rapu i soulu z domieszką afro [SŁUCHAJ]

RWK, jk | Utworzono: 2017-04-05 20:18 | Zmodyfikowano: 2017-04-05 20:18
A|A|A

W dzisiejszym Rytmie Ulicy dojdzie do spotkania jazzu, rapu i soulu z domieszką afro. Zaczniemy od ostatniej płyty Yussef Kamaal, która będzie pretekstem do zaprezentowania innego brytyjskiego projektu oscylującego między wymienionymi gatunkami - Alpha Mist. Przy okazji powiemy o zbliżającej się premierze płytowej wrocławskiego składu EABS "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)". Następnie sprawdzimy nowości wydawnicze, wśród nich Freddie Gibbs, czy Joey BADA$$. Wrócimy też do tematu czwartej płyty Kendricka Lamara. Po raz pierwszy w Rytmie Ulicy pokaźną obecnością odznaczy się język francuski - stanie się tak m.in. za sprawą paryskiego rapera MHD. Z afrykańskich państw odwiedzimy dziś Nigerię, a zabierze nas tam nowy singiel Wizkida.

Pierwsze dni kwietnia co roku przypominają nam o wyjątkowej postaci z kluczowym dla współczesnych brzmień dorobkiem. Rocznica urodzin Marvina Gaye'a wypada 2 kwietnia, śmierci - 1. Wspomnimy zatem dyskografię ikony lat 60. i 70., skupiając się na wspomnieniach innych muzyków i roli, jaką odegrał w ich muzycznym życiu Marvin Gaye.

Ostatnia godzina jak zwykle będzie cięższa i bardziej eksperymentalna. Wśród propozycji El Mahdy Jr., przedpremierowo Skip Club Orchestra, czy rzucający tropikalne promienie Dany F.

Radio Wrocław Kultura: Rytm Ulicy, środa 21.00-01.00, Marta Malinowska

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama