Wrocławianin wygrał półroczny staż w zespole THW Kiel

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-04-18 08:30 | Zmodyfikowano: 2017-04-18 08:31

Wielka kariera stoi przed nim otworem. 14-letni Filip Wawrzyniak z Wrocławia wygrał półroczny staż w jednej z najlepszych drużyn piłkarzy ręcznych na świecie THW Kiel. Musiał pokonać wielu konkurentów z całej Europy, ale ostatecznie to właśnie on okazał się zwycięzcą i wkrótce wyjedzie na pierwsze treningi z niemiecką drużyną. Jak wspomina eliminacje?

Szukaliśmy rozwoju z rodzicami, za granicą, żeby gdzieś wyjechać na camp. Akurat się tak złożyło, że były eliminacje i można było wygrać staż w THW. My o tym nie wiedzieliśmy. Po pierwszym campie dowiedzieliśmy się, że jedziemy dalej. Pierwszy był w Berlinie, kolejny też. Potem kolejne dwa w Kiel. I tak jakoś wyszło.

Filip kontynuuje rodzinne tradycje, bo jego tata Janusz też był piłkarzem ręcznym - mówi mama Magdalena Wawrzyniak.

Piłka ręczna po prostu u nas jest wszędzie, od zawsze. Właściwie ja też jak w ciąży byłam to chodziłam na mecze męża. Stąd myślę, że Filip ten talent odziedziczył, bo siedział między bębnami. Tam w Głogowie kibice działali. I on się po prostu urodził z tym. Naprawdę to jest niesamowite. On się urodził z ogromnym talentem.

Aby otrzymać staż Filip musiał pokonać wielu nastolatków z całej Europy. Ma już za sobą pierwsze treningi z drużyną THW, kolejne tuż po świętach.

Posłuchaj materiału:

Zawodnikiem TWH Kiel był w przeszłości były piłkarz ręczny i trener Śląska Wrocław Piotr Przybecki.

Zobacz jak Filip dowiedział się o tym, że wygrał staż w THW Kiel

Posłuchaj całej rozmowy z Filipem i jego mamą Magdaleną:

 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.