I po strachu. Zakończyła się pierwsza cześć egzaminu gimnazjalnego [ARKUSZE]

Dorota Kuźnik, Elżbieta Osowicz, IAR, jk | Utworzono: 2017-04-19 12:12 | Zmodyfikowano: 2017-04-19 14:05
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Punkt o 9.00 w ławkach zasiedli uczniowie, by zadecydować o swojej najbliższej przyszłości. Gimnazjaliści ze szkół w całej Polsce napisali pierwszy egzamin kończący 3 letnią naukę. Dziś zmierzyli się z częścią humanistyczną. Najpierw rozwiązywali test z historii i wiedzy o społeczeństwie (KLIKNIJ I ZOBACZ ARKUSZ), później musieli napisać wypracowanie z języka polskiego i odpowiedzieć na pytania (KLIKNIJ I ZOBACZ ARKUSZ). Jutro egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

We wrocławskim Gimnazjum numer 38 przy ulicy Powstańców Śląskich wielu uczniów wyszło z sali przed zakończeniem regulaminowego czasu. Choć mówili, że trudno nie było, to jednak - chyba ze stresu - nie potrafili przypomnieć sobie pytań.

Polonistka Agnieszka Majza, która udziela korepetycji, mówi, że nie warto się stresować, bo to tylko jeden z wielu egzaminów, który czeka uczniów w ich życiu i trzeba podejść do niego jak do wyzwania. - Chcemy, by nasi uczniowie podeszli do egzaminu bez stresu, rozłożyli prawidłowo czas i oswoili się z arkuszem. To dla nich pewne doświadczenie, a jednocześnie sprawdzenie umiejętności - podkreśla pedagog:

Na Dolnym Śląsku do egzaminów zostało zgłoszonych 23627 osób. Najwięcej, bo ponad 4,5 tys. uczniów napisze egzamin we Wrocławiu. Na drugim miejscu jest powiat kłodzki gdzie udział w teście ma wziąć 1314 osób. 19.5 tys. gimnazjalistów zdecydowało się pisać egzamin z języka angielskiego, ponad 4 tysiące wybrało język niemiecki.

Pozostali uczniowie zdawać będą języki francuski, rosyjski, hiszpański i włoski. Na egzamin z języków na poziomie rozszerzonym w całym województwie zdecydowało się 809 osób.  Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu będzie go pisać w drugim terminie w czerwcu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama