Nielegalny salon gier zamknięty

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-04-19 20:30 | Zmodyfikowano: 2017-04-19 19:12
A|A|A

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspierani przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych.

Realizując czynności służbowe w jednym z punktów usługowych na terenie Wałbrzycha funkcjonariusze ujawnili automaty do gier hazardowych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Zabezpieczyli też ponad 4 tysiące złotych w gotówce.

Nielegalne urządzenia zostały zatrzymane, jako dowód w postępowaniu karno-skarbowym i trafiły już do magazynów Służby Celnej.

Obecnie policjanci ustalają osoby i ich związek z tym przestępczym procederem. Grozić im mogą wysokie grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności.

Działania podejmowane przez policjantów, a polegające na likwidacji nielegalnych salonów gier mają na celu bezpieczeństwo mieszkańców, ponieważ jak wiemy hazard jest uzależnieniem, które ma bardzo negatywny wpływ na wiele dziedzin życia społecznego i jest przyczyną patologii oraz zagrożeń, a często nawet przestępstw kryminalnych. Niestety niejednokrotnie też osoby prowadzące tego typu salony zezwalają na udział w grach dzieciom oraz młodzieży poniżej 18 roku życia, co negatywnie wpływa na ich rozwój.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama