Dziś gimnazjaliści mierzą się z naukami ścisłymi i przyrodniczymi [ARKUSZE]

IAR, jk | Utworzono: 2017-04-20 09:30 | Zmodyfikowano: 2017-04-20 10:58
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Wczoraj królowały przedmioty humanistyczne, dziś czas na matematykę, biologię, chemię, fizykę i geografię. Około 350 tysięcy gimnazjalistów przystąpi do egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Trzydniowy maraton zakończy jutro test z języka obcego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie będą rozwiązywać zadania w dwóch blokach. Pierwszy rozpoczął się o godzinie 9 i zawierał zadania z nauk przyrodniczych (KLIKNIJ I ZOBACZ ZADANIA). O godzinie 11 gimnazjaliści dostali do rozwiązania testy matematyczne. 

Po zakonczeniu, testy zostaną zakodowane i trafią do egzaminatorów z okręgowych komisji. Wyniki uczniowie poznają w połowie czerwca. To, jak egzaminy wypadną, będzie miało wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Na Dolnym Śląsku do egzaminów zostało zgłoszonych 23627 osób. Najwięcej, bo ponad 4,5 tys. uczniów napisze egzamin we Wrocławiu. Na drugim miejscu jest powiat kłodzki gdzie udział w teście ma wziąć 1314 osób. 19.5 tys. gimnazjalistów zdecydowało się pisać egzamin z języka angielskiego, ponad 4 tysiące wybrało język niemiecki.

Pozostali uczniowie zdawać będą języki francuski, rosyjski, hiszpański i włoski. Na egzamin z języków na poziomie rozszerzonym w całym województwie zdecydowało się 809 osób. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu będzie go pisać w drugim terminie w czerwcu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama