Minimistrzowie grają na Dolnym Śląsku

RW | Utworzono: 2017-04-21 11:51 | Zmodyfikowano: 2017-04-21 11:51
A|A|A

Już w najbliższy weekend na boiskach blisko 40 polskich miejscowości ruszają rozgrywki Deichmann Minimistrzostw – niezwykłego turnieju piłkarskiego, który w centrum uwagi stawia najmłodszych. Tegoroczna, dziesiąta już edycja, tradycyjnie zagości we Wrocławiu, Wałbrzychu, Trzebnicy, Lubinie i Jeleniej Górze. 

Organizowane przez Stowarzyszenie Kochamy Sport Minimistrzostwa są turniejem tworzonym od początku do końca z myślą o najmłodszych. Skierowane do dzieci w wieku od 4 do 13 lat, dają szansę wszystkim bez względu na to jaki poziom prezentują. Gwarantuje to system gry - tutaj każdy zespół gra do końca, bez presji wcześniejszej eliminacji. Trwające nawet do ośmiu tygodni rozgrywki przybrały formę mistrzostw świata. Każdy zespół rozgrywa swoje mecze pod flagą innej reprezentacji i dodatkowo otrzymuje strój piłkarski w kolorystyce do niej nawiązującej. Na boiskach spotykamy więc kibiców Polski, Portugalii czy Niemiec, ale także Gwatemali czy Sierra Leone. Wszystkich łączy jedno – piłka. Zwieńczeniem rywalizacji w miastach są Finały Miejskie – mają one na celu spośród zgłoszonych drużyn, wskazać jedną, tę najlepszą, która reprezentować będzie swoje miasto na finale ogólnopolskim. Najważniejsze jednak, że doceniony zostaje trud i zaangażowanie wszystkich – każdy uczestnik na koniec zawodów otrzymuje imienny dyplom i pamiątkowy medal.

Jak zapewnia pomysłodawca zawodów – Stowarzyszenie Kochamy Sport:
Zabawa w gronie rówieśników i towarzysząca współzawodnictwu radość ze wspólnie osiąganych sukcesów, ale również sportowa złość po porażce to elementy niezbędne do prawidłowego rozwoju najmłodszych. Organizując Minimistrzostwa dajemy dzieciom szansę na odkrycie ponadczasowej radości wynikającej z piękna sportu.”

Zeszłoroczne rozgrywki przyciągnęły 20 000 dzieci w 34 miastach całej Polski. Jednym z najliczniej reprezentowanych regionów było Dolny Śląsk, gdzie rozgrywki wystartowały w aż 5 miastach. Stawką wielotygodniowych zmagań był wyjazd na mecz Bayernu Monachium. Dodatkowo, spośród wszystkich zgłoszonych drużyn wylosowano dwie ekipy na wyjazd do Dortmundu.

Jak mówi jeden z uczestników wyjazdu - Kamil Bieńko 
„Moje marzenie się spełniło. Po meczu Borussii z Herthą stałem się kibicem BVB. Wiosną chciałbym wrócić na ten niesamowity stadion”

Inauguracja X jubileuszowej edycji zaplanowano na weekend 22-23 kwietnia (Wrocław rozpoczął zmagania 8 kwietnia). Rozgrywki przeprowadzone zostaną w kategoriach U-7 – 2010 młodsi, U-9 – 2008 i młodsi, U-11 – 2006 i młodsi. Szczegółowy regulamin, kontakt do koordynatorów i wiele więcej znaleźć można na www.kochamsport.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama