RWK: What's in the box? DAB+ Film [SŁUCHAJ od 16:00]

Miłosława Bożek i Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-04-28 15:30 | Zmodyfikowano: 2017-04-28 15:30
A|A|A

fot. chud.com

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Po 17.00 naszym gościem będzie Barbara Lekarczyk-Cisek, wychowawczyni kilku pokoleń filmowców, która prowadziła klasę filmowa w 1 liceum ogólnokształcącym we Wrocławiu, swoistą kuźnie talentów, jej
wychowankami są między innymi reżyserzy Agnieszka Smoczyńska i Dominik Matwiejczyk, dziennikarka Justyna Dobrosz Oracz, producent Jacek Chamot i operator Sławomir Dykier.

O 17:40 Helena Mieszkowska opowie nam o swoim nowym projekcie Kino Surowiec, które startuje już w majówkę, czyli 2 maja i tak już w każdy wtorek. Helena zdradzi nam czego możemy się spodziewać po darmowych pokazach filmowych w Klubie Surowiec.

O godzinie 18 nasz tradycyjny gość, jak w każdy ostatni piątek miesiąca, Lech Moliński. Całe spotkanie poświęcone będzie Wrocławskiej Wytwórni Fabularnej. Po za historią, filmami i anegdotami Lecha usłyszymy rozmowy z doktorantami kulturoznawstwa i filmoznawcami: Stanisławem Abramikiem, Robertem Dudzińskim i krytykiem filmowym Adamem Krukiem, którzy opowiedzą o swoich ulubionych filmach, które powstały w WFF.

Na koniec serial. O głośnej czwartkowej premierze "Opowieści Podręcznej" na podstawie antyutopii Margaret Atwood z 1985 roku. "Opowieść podręcznej" to nie instruktaż" - pisały na transparentach Amerykanki protestujący przeciw antykobiecej polityce prezydenta Trumpa. Więc nie tylko o samym serialu, a o pierwowzorze i pomyśle przełożenia go na ekran telewizyjny.

Jak zawsze, w okolicach każdej pełnej godziny, wiadomości filmowe.

Zapraszają - Miłosława Bożek i Krzysztof Majewski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama