Żużlowcy Sparty powalczą o punkty na Olimpijskim

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-04-30 15:50 | Zmodyfikowano: 2017-04-30 15:53
A|A|A

fot. wroclaw.pl

Żużlowcy Betardu Sparty na ten dzień czekali bardzo długo. Remontowany przez kilkanaście miesięcy Stadion Olimpijski jest już gotowy na przyjęcie zawodników. Na tor dziś wyjadą żużlowcy z Wrocławia, by powalczyć o pierwsze ligowe punkty przed własną publicznością. Ich rywalem będzie Get Well Toruń.

Żużlowcy mieli już okazję przetestować tor podczas oficjalnego otwarcia, które odbyło się 8 kwietnia. Na płycie nie było jednak mowy o poważnym ściganiu. Zawodnicy zaprezentowali się kibicom, którzy już nie mogli się doczekać pierwszych wyścigów żużlowych, albo po prostu chcieli zobaczyć wyremontowany za 130 milionów złotych obiekt.

Ekipa z Torunia na pewno nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Najbliżsi rywale wrocławian mają na koncie już dwie porażki. Forma Betardu Sparty jest na razie niewiadomą. Żużlowcy na razie przegrywają tylko z pogodą. Najpierw przez opady deszczu przełożono ich mecz z Unią Leszno, później już z powodu opadów śniegu odwołano mecz z zespołem ROW Rybnik.

Wrocławianie zaczynają więc sezon na własnym torze. W awizowanym składzie gospodarzy nie pojawił się Szymon Woźniak, bo o punkty powalczyć mają Tai Woffinden, Andrzej Lebiediew, Maciej Janowski, Tomasz Jędrzejak, Vaclav Milik i Maksym Drabik.

Mecz odbędzie się o godzinie 19. Stadion Olimpijski we Wrocławiu powinien wypełnić się do ostatniego miejsca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama