Wrocław: Muzeum Poczty i Telekomunikacji zwiedzisz dziś za darmo

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-05-17 13:01 | Zmodyfikowano: 2017-05-17 13:58
Wrocław: Muzeum Poczty i Telekomunikacji zwiedzisz dziś za darmo - fot. Facebook
fot. Facebook

Oczywiście wszystko co ma związek z pocztą. Obejrzycie wystawy stałe na których poznacie historię poczty, można zobaczyć m.in. dokument z 1558 r. podpisany przez króla Zygmunta Augusta, ale też historyczne stroje np. gońców pocztowych, który pieszo podróżowali do Gdańska, Drezna czy Lipska.

Są też wyjątkowe akcesoria jak piórniki, kałamarze, trąbki, maszyny do pisania, czy unikatowe skrzynki pocztowe z całej Europy oraz Polski, w tym dwie z Warszawy z czasów powstania.

Jeżeli chodzi o telekomunikacje, to przede wszystkim telefony, zarówno te drewniane, na korbkę - po te najmłodsze z lat 80.

Zobaczyć można też zegarynki, które zapisywały dźwięk na taśmie filmowej, aparaty Morse'a, dalekopisy (poprzednicy faxów), pierwszy polski prototyp telewizora z 1949 roku oraz odbiorniki radiowe Pioniera.

Warto zajrzeć też do sali dyliżansowej, gdzie zobaczymy dwa takie pojazdy, w tym największy, którym można było podróżować w XIX wieku, a także furgon pocztowy.

Niespodziankę przygotowano także na Noc Muzeów. W sobotę w sali dyliżansowej będzie można nie tylko zobaczyć pojazdy, ale także przenieść się w przeszłość. Prezentację z dźwiękiem i światem przygotuje wrocławska CETA.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.