Listy do van Gogha, fantastyczny Zamek i odważny literacki głos Gruzji [SŁUCHAJ DO 20:00]

RWK | Utworzono: 2017-07-06 15:40 | Zmodyfikowano: 2017-07-06 15:40
A|A|A

Pierwsze lipcowe wydanie "książkowej audycji" w Radiu Wrocław Kultura rozpoczniemy od spotkania z Gabrielem Leonardem Kamiński, poetą i dziennikarzem Portalu Księgarskiego, który literaturą we Wrocławiu zajmuje się od zawsze. Porozmawiamy przede wszystkim o "Jestem, ocalałem" i "Listach do van Gogha", czyli najnowszych książkach poetyckich Gabriela Kamińskiego oraz jego nowej inicjatywie - cyklicznych spotkaniach poświęconych pamięci nieżyjących już, znakomitych wrocławskich twórców.

W weekend startują w leśnickim Zamku Dni Fantastyki, największej tego typu imprezy na Dolnym Ślasku, z udziałem kilkudziesięciu znakomitych autorów, m.in. Grahama Mastertona, Briana McClellana, Krzysztofa Piskorskiego, czy Marka Oramusa, czy Jacka Komudy. O programie Dni Fantastyki o godz. 17 opowie nam, Aleksander Spyra z zespołu ds. promocji Centrum Kultury Zamek.

We Wrocławiu trwa inny, wielki festiwal literacki, czyli Miesiąc Spotkań Autorskich, podczas którego codziennie można się spotkać ze świetnymi autorami z Gruzji. Po godz. 18, a naszym gościem będzie Tamta Melashvili, badaczka i wykładowczyni Uniwersytu w Tbilisi, ale również śmiały i odważnym głos we współczesnej literaturze Gruzji. Jej debiut literacki "Counting Out" zdobył nagrodę literacką Saby w 2011 roku i zostało przetłumaczony na pięć języków.

Kultura DAB+Literatura, czwartek 16:00-19:00, Jacek Antczak, Łukasz Śmigiel

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama