Płodność kobiet pod lupą naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego

Dorota Kuźnik, el | Utworzono: 2017-07-30 20:45 | Zmodyfikowano: 2017-07-30 20:55
A|A|A

Fot: archiwum radiowroclaw.pl

Poziom hormonów, morfologia, wyniki enzymów wątrobowych i wiele innych badań - bezpłatnie otrzymają kobiety, które wezmą udział w badaniach prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zgłaszać mogą się panie między 25, a 32 rokiem życia, które nie przyjmują leków hormonalnych, nigdy nie rodziły i nie są w ciąży. - Jeśli uda im się zakwalifikować, staną się elementem naszego projektu badawczego - mówi dr Judyta Nowak z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. - Trwa pierwszy etap, czyli dopiero rekrutacja uczestniczek. Zachęcamy gorąco, bo to ostatnie miesiące, aby wziąć udział w tych badaniach - podkreśla.

Brakuje jeszcze ok. 40 pań, które w zamian za udział w projekcie badawczym dostaną komplet badań wartych około 2 tysięcy złotych. - Wyniki będą dostarczane regularnie. Chodzi m.in o pakiety hormonów płciowych czy wyniki w kierunku gronkowca, do tego  dochodzi precyzyjna analiza składu ciała, ilości wody, tkanki tłuszczowej - mówi dr Judyta Nowak:

Badania mają charakter długofalowy, dlatego pierwsze analizy dotyczące tematu poznamy dopiero za 2 lata.

Kto może się zgłosić?

  • Kobiety w wieku 25-32 lat
  • Kobiety bez chorób przewlekłych i problemów hormonalnych (astma, cukrzyca, insulinooporność, choroby autoimmunologiczne, choroby skóry, choroby płuc, zespół policystycznych jajników, endometrioza, choroby tarczycy, aktualne stany alergiczne i depresyjne).
  • Kobiety niestosujące antykoncepcji hormonalnej (tabletki, wkładki, spirale, plastry)
  • Kobiety niestosujące ŻADNYCH antybiotyków od co najmniej miesiącabez objawów jakichkolwiek infekcji w dniu badania (ogólne złe samopoczucie, przeziębienie, gorączka, bóle mięśni, ból zęba, świeże stany po złamaniach i skręceniach).

WIĘCEJ: Znaczenie trzewnej tkanki tłuszczowej dla kondycji biologicznej kobiety

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama