W Jeleniej Górze policja dba o bezpieczeństwo na rowerach

KM | Utworzono: 2017-08-15 20:30
W Jeleniej Górze policja dba o bezpieczeństwo na rowerach - policja.gov.p
policja.gov.p

Policjanci z Jeleniej Góry dbają o bezpieczeństwo na rowerach. Długi weekend sprzyja takiej formie pracy bo termometry dzisiaj sięgają 28 stopni. 

W trakcie służby policjanci zwracali uwagę w szczególności na wykroczenia społecznie uciążliwe , reagowali na wszelkie rodzaju przejawy łamania prawa, a także zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

Policjanci miejskiej komendy na rowerach mogą dostać się w miejsca, trudno dostępne dla radiowozu. Między innymi parki między blokami na jeleniogórskim Zabobrzu, place zabaw, zielone skwerki, a także park Żiżki, park na Wzgórzu Krzywoustego, przy ul. Morcinka, Plac Ratuszowy i Plac Piastowski w Cieplicach, parkingi przy marketach, ul. 1-go Maja , a także, oczywiście, ścieżki rowerowe.

Podstawowe zadania policjantów w patrolach rowerowych to zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, ujawnianie przestępstw i wykroczeń, zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku bądź w pościgu.

Rowerowy patrol wylegitymowali kilkanaście osób, z czego kilku mężczyzn pouczyli oraz ukarali mandatami dwie osoby za picie alkoholu w miejscu publicznym.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.