RWK: Angelus, Dom Literatury, Akademia Dobrego Księgarza, Kraina książek [SŁUCHAJ do 20:00]

Wiktor Talaga, mh | Utworzono: 2017-09-07 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-07 16:00
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Dzisiaj poznaliśmy siedem finałowych książek Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Po godz. 16:00 w naszej audycji jurorzy wrocławskiego Angelusa opowiedzą o wyborze tytułów, które "powalczą" o zwycięstwo.

Po godz. 16:45 Anna Wanik z Fundacji Kukatko przybliży szczegóły Akademii Dobrego Księgarza - spotkania la właścicieli niezależnych księgarni w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, które rozpocznie się 8 września we Wrocławiu. Przez dwa dni goście będą rozmawiać m.in. o tym, jak prowadzić małe, autorskie księgarnie w dobie globalizacji i wolnego rynku oraz skutecznie konkurować z wielkimi sieciami i sprzedażą internetową.

Już niebawem we wrocławskim klubie Proza spotkania z Markiem Krajewskim i Jerzym Kronholdem Kwadrans po godz. 17 Aleksandra Konopko i Waldemar Mazur przybliżą nam wszystkie wrześniowe i październikowe wydarzenia we Wrocławskim Domu Literatury oraz nowości i plany wydawnictwa Warstwy.

O godz. 18:00 porozmawiamy o Krainie Książek, czyli kultowej wrocławskiej księgarni, która była pionierem sprowadzającym zagranicznych książki do Polski. Tomek i Olga Zarodowie opowiedzą o 20-leciu "Krainy Książek" oraz najnowszych propozycjach młodszej siostry "Krainy..." czyli znakomitego wydawnictwa Książkowe Klimaty.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama