Szczypiornistki Metraco Zagłębia pokonały mistrzynie Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-17 21:37

Dolnośląski zespół na zwycięstwo zapracował w drugiej połowie. Pierwsza skończyła się bowiem tylko minimalnym prowadzeniem "Miedziowych" 14:13. Kluczowym momentem były trzy trafienia z rzędu między 37, a 40 minutą. Dzięki nim Metraco Zagłębie odskoczyło do wyniku 18:14 i nie musiało się już oglądać za siebie.

Rewelacyjnie grały Żana Marić i Monika Wąż, które zostały wybrane na MVP spotkania. Ta pierwsza zdobyła 12 bramek. Druga obroniła mnóstwo rzutów rywalek.

Dolnośląski zespół po trzech kolejkach prowadzi w tabeli z kompletem punktów.

Mertraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 28:21 (14:13)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Trawczyńska 1, Buklarewicz , Wasiak 1, Rosińska, Górna 1, Piechnik 2, Ważna 1, Marić 12, Wojtas 1, Belmas 1, Pielesz 3, Milojević 2.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Zych 2, Łabuda 2, Janiszewska 5, Kozłowska 2, Szarawaga, Matieli 3, Stanulewicz 1, Kulwińska 1, Uścinowicz 1, Pękala 1, Gutkowska, Borysławska 2, Błaszkowska 1.