Jawor: 16-latek zniszczył samochód i ukradł kilkanaście tablic rejestracyjnych

Bartosz Tomczak, mat. prasowe | Utworzono: 2017-09-18 15:00
Jawor: 16-latek zniszczył samochód i ukradł kilkanaście tablic rejestracyjnych - fot. dolnoslaska.policja.gov.pl
fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Jaworscy policjanci namierzyli i zatrzymali osobę podejrzaną o przestępstwa przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że nieletni mieszkaniec Jawora ma na swoim koncie kradzież, co najmniej 14 tablic rejestracyjnych z pojazdów zaparkowanych na ulicach w pobliżu centrum miasta. Dodatkowo tej samej nocy zniszczył osobowego Opla, a to wszystko przez zawód miłosny. Tak przynajmniej nastolatek próbował wytłumaczyć swoje zachowanie policjantom.

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2017 roku, na ulicach w pobliżu centrum Jawora doszło do licznych kradzieży tablic rejestracyjnych. Wtedy też nieznany sprawca zniszczył osobowego Opla. Straty, jakie spowodował sprawca sięgnęły kilku tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się tą sprawą na podstawie uzyskanych informacji ustalili osobę podejrzaną o te czyny. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Jawora. Został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że nieletni dokonał kradzieży, co najmniej siedmiu kompletów tablic rejestracyjnych z pojazdów. Funkcjonariusze ustalili ponadto, że to nie wszystko, co miał na sumieniu 16-latek. Tej samej nocy uszkodził on osobowego Opla, kopiąc w karoserię oraz urywając lusterko.

Nieletni jaworznian usłyszał już zarzuty w tej sprawie i swoje zachowanie próbował tłumaczyć zawodem miłosnym. Materiały z prowadzonego postępowania trafiły już do sądu rodzinnego, który teraz zadecyduje o jego dalszym losie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.