Kotwica - PGE Turów 78:80: Jest ćwierćfinał!

| Utworzono: 2010-04-22 21:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Miało być szybko i było. Dwa spotkania wystarczyły graczom Turowa by zapewnić sobie awans do fazy play-off. Szybko nie oznacza jednak łatwo. W drugim meczu wicemistrzowie Polski o zwycięstwo znów musieli walczyć do samego końca. Na szczęście ponownie zachowali więcej zimnej krwi.

Znakomite zawody rozegrał znów Michael Wright. Amerykański środkowy rozkręcał się powoli, ale to on w czwartej kwarcie wziął na siebie ciężar gry i nie zawiódł. W całym meczu zdobył 29 punktów i miał 11 zbiórek.

W pierwszej połowie to jednak nie on był motorem napędowym ofensywnych akcji. Do kosza zza linii 6,25 wstrzelił się Michał Chyliński i to dzięki jego rzutom trzypunktowym Turów utrzymywał się w grze, bo Kotwica znów zaskoczyła twardą obroną i urozmaiconym atakiem.

Wicemistrzowie Polski nie wyciągnęli z pierwszego żadnych wniosków. Po raz drugi obrońcy nie radzili sobie ze Smithem i Stelmachem. Do tego świetnie grał Harris i do przerwy to kołobrzeżanie prowadzili różnicą pięciu punktów.

Trzecia kwarta zaczęła się znakomicie dla ekipy Andreja Urlepa, która zdobyła dziesięć punktów z rzędu. Za ciosem jednak nie poszła i końcówka znów była zacięta i nerwowa. Wright udowodnił na szczęście, że nie bez powodu jest kandydatem do nagrody MVP sezonu. Grał znakomicie, do tego ważne punkty dorzucił Krzysztof Roszyk i to Turów mógł cieszyć się ze skromnego zwycięstwa.

Zgorzelczanie wygrali serię 2:0 i awansowali do ćwierćfinału. Tam już czeka Trefl Sopot. Rywalizacja będzie się toczyć do trzech zwycięstw. I żeby rozstrzygnąć ją na swoją korzyść trzeba będzie zagrać dużo lepiej niż z Kotwicą.

Pierwsze mecze we wtorek i środę w Sopocie.

Kotwica Kołobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 78:80 (16:17, 23:17, 15:21, 24:25)

Kotwica Kołobrzeg: Darrell Harris 22, Łukasz Wichniarz 18, Omni Smith 17, Piotr Stelmach 16, Brandon Brown 5, Szymon Rduch 0, Dawid Bręk 0, Adam Harrington 0.

PGE Turów Zgorzelec: Michael Wright 29, Michał Chyliński 18, Justin Gray 11, Krzysztof Roszyk 9, Adam Wójcik 4, Konrad Wysocki 4, Bartosz Bochno 2, Chris Johnson 2, Brandon Wallace 1, Jarryd Loyd 0.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.