Dźwięki Świata z Ulą Andruszko (SŁUCHAJCIE RWK)

Ula Andruszko, GN | Utworzono: 2017-10-01 14:33 | Zmodyfikowano: 2017-10-01 13:31
A|A|A

Na początek Słowenia. Zespół, który wprowadza trochę zamętu na słoweńskiej scenie muzycznej zagra już 3.10 w jednym z wrocławskich klubów. Persons from porlock. Ich wizyta we Wrocławiu to kolejne wspomnienie muzycznych wypadów po regionie Bałkanów.

Później kolejna wrześniowa premiera i projekt jednego z artystów, który zawsze trafia mnie prosto w serce. Cyril Secq i francuska grupa astrïd nagrali nowy album z amerykańskim neo-klasycznym kompozytorem Rachelem Grimesem, Through the Sparkle. Nie można przejść obok niej obojętnie. Pierwsza godzina upłynie pomiędzy brzmieniem gitary i psychodelą a uderzeniami o klawisze pianina i melancholią.

Kolejne będą zdominowane przez kobiety. W kwietniu tego roku, po 5 letniej przerwie, ukazał się album francuskiej artystki Elsiane, Death of the Artist. Kobieta o unikalnym, niepozwalającym na pomyłkę, głosie. Po niej szamanki z Północy. Księżniczka wiolonczeli, pochodząca z Izraela, mieszkająca w Stanach, awangardowa Maya Beiser, mająca swoje korzenie w Indiach, mieszkająca na w Londynie, Susheela Raman, urodzona w Sudanie, mieszkająca w Stanach, Alsarah. Powroty do i nowe spojrzenie na muzykę korzeni.
Zapraszam do słuchania Dźwięków Świata. Ula Andruszko.

Dźwięki Świata, niedziela 16-19, Ula Andruszko

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama