Sztuka w RWK: Nowe wystawy, selfie, malarstwo, fotografia i okładki płyt

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-10-04 15:40 | Zmodyfikowano: 2017-10-04 15:40
A|A|A

Twórcy nowej wystawy w BWA Awangarda, za punkt wyjścia biorąc twórczość Natalii LL - jednej z najważniejszych reprezentantek rodzimej neoawangardy - odwołując się do tradycyjnej konwencji artystycznego autoportretu, prezentują tożsamość polskich artystów współczesnych różnych pokoleń. O "Od Sztucznej rzeczywistości do selfie. Autoportret w Polskiej Sztuce Współczesnej" chwilę po 16:00 opowiedzą kuratorzy - Anna Mituś i Paweł Jarodzki.

W piątek na wyjątkowym wernisażu w Centrum Kultury Agora swoje siły połączą artystka i architektka Daria Pietryka oraz muzyk i kompozytor Fryderyk Szulgit. O "Odziemieniu" po 16:40 mówić będą Daria Pietryka i Aneta Młyńska-Wójcik.

Od najbliższego piątku w Frleju oglądać będzie można kolaże autorstwa Andrzeja Rogowskiego, wrocławskiego artysty, współpracownika grupy Luxus, twórcy okładek dla zespołów Klaus Mitffoch czy The Ex. O 17:15 odwiedzi nas Jakub Zasada - organizator ekspozycji, a przy okazji, twórca świetnych plakatów.

Chwile po 17:40 zajrzy do nas Marta Zdulska. która w zeszłym roku, w ramach TIFF Festiwalu pokazała swoje zdjęcia w ramach ciekawej wystawy "Bo mieszkam u dwójki moich znajomych na kanapie w kuchni". Od tego czasu mieszkała w kilku europejskich miastach, a teraz na chwilę gości we Wrocławiu, jest więc okazja aby dowiedzieć się czegoś o jej wydanej właśnie we Włoszech fotoksiążce pod tytułem "Fire is my favorite colour".

A w Muzeum Współczesnym Wrocław w piątek rozpoczyna się ostatnia, kuratorowana przez Bartka Lisa wystawa fotografii. Po 18:20, w jego towarzystwie zrobimy pewnie małe podsumowanie, ale przede wszystkim, porozmawiamy o "I don't want to grow up" - wystawie fotografii Moniki Łopackiej.

A na koniec "muzyka z galerii" przygotowana przez Michała Kwiatkowskiego. Tym razem, w nawiązaniu do działającej przy wejściu do MWW instalacji "Domofon" autorstwa Joanny Synowiec, przez godzinę słuchać będziemy pań śpiewających w różnych językach.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama