Wrocławscy Zieloni wybrali nowy zarząd

na podstawie informacji prasowej | Utworzono: 2017-10-15 15:00
A|A|A

Przewodniczącym ponowie został Paweł Pomian, który jest również radnym na osiedlu Gajowice. Oprócz tego działa również m.in. w Dolnośląskim Alarmie Smogowym i stowarzyszeniu EKO-UNIA. Zajmuje się akwarystyką oraz studiuje ochronę środowiska i komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje w branży public relations.

- To będzie ważny rok dla Zielonych we Wrocławiu. Startujemy w wyborach do rady miejskiej w lokalnej koalicji z Partią Razem oraz z innymi środowiskami progresywnymi i miejskimi. Będziemy wystawiać listy w wyborach do sejmików wojewódzkich w całej Polsce. Wrocław jest dla nas bardzo ważnym miastem i wszystko na to wskazuje, będziemy mogli nim współrządzić. To dobrze, bo tak jak mieszkańcy chcemy miasta przyjaznego dla wszystkich i wygodnego – zapowiada Paweł Pomian.

Zieloni we władzach preferują zasadę parytetu płci, którą stosują również we własnym zarządzie. Współprzewodniczącą wybrana została Julia Rokicka. Studiowała politologię na Uniwersytecie Wrocławskim i University Libre de Bruxelles. Współzałożycielka stowarzyszenia Biorecykling. Zajmuje się koordynacją projektów związanych z nieruchomościami, wydarzeniami medialnymi, środowiskiem oraz branżą IT.


W skład nowego zarządu wrocławskich Zielonych wchodzą również:

  • Robert Reisigová-Kielawski, znany m.in. z koordynacji zbiórek podpisów w projekcie Ratujmy Kobiety
  • Maciej Słobodzian, członek rady krajowej, był również szefem kampanii parlamentarnej Małgorzaty Tracz 
  • Dorota Kozłowska, z wykształcenia farmaceutka.
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama