Pogoda na niedzielę: pochmurno, deszczowo, popołudniu przejaśnienia

el | Utworzono: 2017-10-22 09:37 | Zmodyfikowano: 2017-10-22 08:15
Pogoda na niedzielę: pochmurno, deszczowo, popołudniu przejaśnienia -

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Obszar od Skandynawii, przez Białoruś, po Morze Czarne oraz Europa południowo-zachodnia będą w zasięgu wyżów. Pozostałe rejony kontynentu będą pod wpływem niżów znad Morza Północnego, północnych Włoch i północnej Rosji. Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad Morza Północnego, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu okluzji, za którym napływa chłodna masa powietrza polarno-morskiego.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, przed południem miejscami o natężeniu umiarkowanym, po południu przechodzące w opady przelotne. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko rano na wschodzie regionu południowo-wschodni i południowy.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Później okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Spadek temperatury od 4°C rano do 0°C wieczorem. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.