KGHM Zagłębie przegrało w Białymstoku z Jagiellonią 1:3

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-10-29 17:40

Już jedna z pierwszych akcji meczu przyniosła Jagiellonii prowadzenie. W 2. minucie uderzał Fiodor Cernych, strzał zablokował Lubomir Guldan, ale pozwolił napastnikowi dobiec do piłki i pokonać Martina Polacka.

Zagłębie mogło wyrównać dwie minuty później, ale w dobrej sytuacji Jakub Świerczok uderzył obok bramki. Z dystansu próbowali uderzać Bartłomiej Pawłowski i Arkadiusz Woźniak, ale brakowało precyzji.

Jagiellonia wyprowadziła zabójczy kontratak. W 16 minucie Cernych bardzo łatwo poradził sobie z Guldanem, wyłożył piłkę do Karola Świderskiego, a ten z najbliższej odległości strzelił na 2:0.

Cernych był niezwykle aktywny. W 27 minucie jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany. Jagiellonia była zdecydowanie lepsza, a Zagłębie nie potrafiło się pozbierać po nokaucie z początku spotkania.

Od początku drugiej połowy w zespole z Lubina pojawił się Adam Matuszczyk, który zajął miejsce Patryka Tuszyńskiego.

W 54. minucie drużyna Piotra Stokowca strzeliła kontaktową bramkę. Arkadiusz Woźniak uprzedził Mariana Kelemena, a piłkę do siatki skierował Świerczok.

Trener Zagłębia wprowadził na boisko Kamila Mazka, który zajął miejsce Filipa Jagiełły. Następnie Krzysztof Janus zmienił Arkadiusza Woźniaka.

Lubinianie szukali wyrównującego gola, ale Jagiellonia groźnie kontratakowała. Wreszcie w 78. minucie po dośrodkowaniu Arvidasa Novikovasa do siatki Zagłębia trafił Przemysław Frankowski.

W końcówce żadnej z drużyn nie udało się już strzelić gola. KGHM Zagłębie przegrało w Białymstoku z Jagiellonią 1:3.

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (2:0)

Fiodor Cernych 2, Karol Świderski 17, Przemysław Frankowski 78 - Jakub Świerczok 54

Jagiellonia: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik, Piotr Wlazło, Taras Romanczuk, Przemysław Frankowski (80' Cillian Sheridan), Arvydas Novikovas (88' Łukasz Sekulski), Karol Świderski (66' Martin Pospisil), Fiodor Cernych.

KGHM Zagłębie: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Arkadiusz Woźniak (72' Krzysztof Janus), Sasa Balić, Jarosław Kubicki, Bartłomiej Pawłowski, Filip Jagiełło (65' Kamil Mazek), Jakub Świerczok, Patryk Tuszyński (46' Adam Matuszczyk).