Zgorzelec: Powstał oddział rehabilitacyjny dla pacjentów po zawałach i udarach

Piotr Słowiński | Utworzono: 2017-11-01 13:30 | Zmodyfikowano: 2017-11-01 13:30
Zgorzelec: Powstał oddział rehabilitacyjny dla pacjentów po zawałach i udarach -

Nie będzie już turystyki kardiologicznej z graniczących z Niemcami powiatów Dolnego Śląska. W szpitalu w Zgorzelcu w końcu powstał specjalistyczny oddział rehabilitacyjny. Wracają tam do zdrowia pacjenci po zawałach i udarach. Józef Stręg trafił tam jako jeden z pierwszych, w ciągu kilku dni po zabiegu na oddziale kardiologii interwencyjnej. Wraz z zoną Emilią cieszą się, że nie muszą szukać rehabilitacji na własną rękę i jeździć np. do Wrocławia:

- Na nowym oddziale nie ma szpitalnych łóżek, są za to dwie sale wyposażone w specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń ruchowych. Pomagamy pacjentom wrócić do dawnego życia - mówi lekarz Anna Somel:

Dla każdego pacjenta dobierany jest indywidualny program ćwiczeń, łącznie z nauką prawidłowego oddychania. Pacjenci nie śpią w szpitalu, ale są w nim na zajęciach w godzinach od 8 do 16.00. Miesięcznie na oddziale mogą być rehabilitowane 24 osoby. Chętnych już jest więcej niż miejsc.

Zgorzelecki szpital ma już dwadzieścia osiem specjalistycznych oddziałów, na których jest osiemset łóżek. W placówce pracuje ponad 1000 osób.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.