Fatalna trzecia kwarta. Polskie koszykarki przegrały z Białorusią

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-11-11 20:07 | Zmodyfikowano: 2017-11-11 20:18

W kadrze prowadzonej przez Arkadiusza Rusina zagrała m.in. Agnieszka Kaczmarczyk ze Ślęzy Wrocław oraz Weronika Gajda i Angelika Stankiewicz z CCC Polkowice.

Spotkanie lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Rusina, choć to rywalki pierwsze zdobyły punkty w tym meczu, to biało-czerwone szybko odnalazły swój rytm i wygrały pierwszą kwartę 17:14. Druga kwarta była także wyrównana. Polki jednak pozwoliły się rozpędzić rywalkom, pojawiły się błędy w obronie. Choć ta partia zakończyła się remisem 15:15, to przyjezdne zaczęły coraz łatwiej zdobywać punkty.

Po zmianie stron zaczęły mnożyć się błędy w defensywie gospodyń. Doświadczony zespół z Białorusi nie przepuścił takiej okazji i zdobył w tej kwarcie aż 28 punktów, oddając 17. Polki w ostatniej kwarcie nie zdołały odrobić strat i ostatecznie przegrały 62:70.

Polki kolejny mecz rozegrają w środę w Ankarze z Turcją.