Posłuchajcie Dźwięków Świata w Radiu Wrocław Kultura

Ula Andruszko, GN | Utworzono: 2017-11-12 15:46 | Zmodyfikowano: 2017-11-12 15:48

Wrocław kipi kulturalnym życiem. I jakoś nie pisane jest nam uwolnić się od muzyki bałkańskiej. Ani muzyki Wschodu.

Inspiracje muzyką bałkańską na całym świecie. W Hiszpanii, Danii, Francji…

W ubiegłych tygodniu we Wrocławiu, po raz pierwszy w Polsce, zawitał szalony, kipiący energią kolektyw Barcelona Gypsy Balkan Orchestra. Połączenie różnych osobowości i backgroundów muzycznych. A to, co ich połączyło, to muzyka Bałkanów, będąca koktajlem kulturowych wpływów imperiów, które przez wieki sprawowały władzę w tamtym regionie oraz ludów, który przeszły przez te tereny. Spotkałam się z nimi przed ich koncertem w Starym Klasztorze. O 16.30 rozmowa z Sandrą - duszą zespołu i Ivanem - sercem, wiedzą i siłą orkiestry. Opowiedzą o ich zaskakującym spotkaniu z Kayah i wspólnym koncercie, który zagrali w Barcelonie.

W piątek we Wrocławiu swoje 20 urodziny świętował zespół Dikanda. Grają Muzykę Czterech Stron Świata. O 17.30 rozmowa z nimi i odsłuch najnowszej płyty “Devla Devla”.

W przyszłym tygodniu - 15.11. (środa) w klubie D.K. Luksus. Serbska Noc i specjalni goście z Belgradu - NAKED. O 18.30 z Michałem Gawliczem będziemy zapraszać na ten koncert. W Belgradzie nie chodzi się spać przed 6 rano. I tego oczekujemy po tym wydarzeniu.

Zagramy też muzykę przedstawicieli młodej sceny Wschodu, którzy 12.11. wystąpią na scenie Firleja podczas imprezy Wrocław Showcase of new Music & Art from East.

Dźwięki Świata, niedziela 16:00 - 19:00, Ula Andruszko

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.