Dożywocie za poczwórne morderstwo w Legnicy. Myślał, że "mogą być złymi ludźmi"

| Utworzono: 2017-11-22 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-22 16:00
A|A|A

fot. Przemysław Gałecki

Marcin Koźbiał prawomocnie skazany na dożywocie za poczwórne morderstwo. Do zbrodni doszło w Legnicy w 2015 roku. Ofiarami były dwa małżeństwa, osoby starsze i schorowane. Zdaniem prokuratury skazany nie znał swoich ofiar, a motywem zbrodni miało być jego przekonanie, że "mogą być złymi ludźmi".

- Mamy do czynienia z czterokrotnym zabójstwem, zupełnie niezrozumiałym. Ci ludzie w najmniejszym stopniu nie skrzywdzili oskarżonego - mówił w uzasadnieniu sędzia Andrzej Kot z Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Oskarżony podczas dwóch procesów nie okazywał skruchy, dzisiaj podczas rozprawy nie odzywał się. Za to głos jeszcze przed ogłoszeniem wyroku zabrała Anna Krysiewicz - córka małżeństwa, które zginęło w sierpniu 2015 roku.

- Zabrał coś, co miałam najcenniejszego w życiu. To nie było morderstwo, to była rzeźnia - mówiła kobieta.

- Najpierw zadał kilkadziesiąt ciosów młotkiem ojcu, potem poszedł do matki. Do wszystkim poszedł do kuchni i zjadł ciastko - mówił tuż przed odczytaniem wyroku Wiktor Kowalski.

Obrona wystąpi o pisemne uzasadnienie wyroku i wtedy podejmie decyzję, czy wystąpi o kasację do Sądu Najwyższego. Skazany może ubiegać się o warunkowe zwolnienie po 35 latach.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wariat
2021-11-16 11:58:46
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
On jest skazany na karę śmierci. Jak dla mnie dożywocie jest równe karze śmierci. Jest jedna tylko różnica: kara śmieci polega na pozbawieniu życia rękami kata. Kara dożywotniego pozbawienia wolności polega na osadzeniu skazanego do końca jego marnego życia, aż umrze w więzieniu, no i jak będzie odpowiednio grzeczny to może umrze na wolności warunkowo zwolniony z odbycia dalszej części kary.
~Bolek
2021-01-18 15:49:20
z adresu IP: (94.220.xxx.xxx)
Ocena: 0
Oko za oko! Achh gdybym był klawiszem..
~Anek
2018-12-20 15:17:40
z adresu IP: (90.192.xxx.xxx)
Ocena: 0
Znam osobiście niestety od zawsze był agresywny uzależniony od alkoholu chory poprostu chory i zgadzam się że więzienie dla takiego typa to nie żadna kara bo podatnicy muszą płacić za jego pobyt w więzieniu !!!!niech go sprawiedliwość dosięgnie !!!!psychol degenerat!!!!
~Komentarz został usunięty
2017-12-05 23:01:08
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~...
2017-12-02 01:42:26
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Znam go osobiscie. Psychol zero skruchy. Cierpi na tym jego rodzina a po pierwsze jedyny syn. Powinni go zabić i był by spokój na zawsze. Co za 35 lat wyjdzie po 60 ce i będzie mordował dalej? Znęcał się nad rodziną to co tam obcy dla niego
~,,,
2017-12-02 01:39:32
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
Zabić gnoja
~Dorota
2017-12-01 12:12:38
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 2
Śmierć taka sama jaką on zadał tym starszym ludziom współczuję dziecią i calej rodzinie
~j-p
2017-12-01 08:30:38
z adresu IP: (79.184.xxx.xxx)
Ocena: 0
Powinna być kara śmierci za takie rzeczy. My za jego pobyt w więzieniu jeszcze będziemy płacić. A gnój zabił 4 niewinne osoby i będzie żył na nasz koszt a tak 1,50 by załatwiło sprawę jeden strzał w durny cymbał i załatwione. Według mnie każdy skazany za morderstwo, gwałt i pedofilie powinien trafić do piachu.
~Ja32
2017-11-24 10:12:00
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ten frajer w pudle będzie do.je.ba.ny.za swoje czyny tam szacunku za to nie dostanie będzie bity i gwałcony a się sam powiesi na kracie i takie są fakty tym bardziej że sam wie o tym że na wolności długo by nie pochodził.
~krol
2017-11-24 09:35:51
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 0
starsze malzensta , czemu na mnie nie trafil
~Ruti
2017-11-23 14:58:38
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jednak powinna byc w polsce kara smierci dla takich nydlat bo inaczej nie morzna go nazwac teraz do wiezienia i my podatnicy musimy za to bydle placic