W Kiełczowie pod Wrocławiem kupują kalosze i brodzą w błocie. Na nowe drogi czekają 8 lat

Piotr Kaszuwara, mk | Utworzono: 2017-11-30 09:06 | Zmodyfikowano: 2017-11-30 09:06
A|A|A
REAKCJA 24

fot. Piotr Kaszuwara / FB Głos Kiełczowa

-Tak już od kilku lat, bo zezwolenia na budowę są tam wydawane deweloperom bez konieczności np. partycypacji w kosztach stworzenia okolicznej infrastruktury -tłumaczy wójt Długołęki Iwona Agnieszka Łebek:

A tymczasem mieszkańcy... kupują kalosze:
-Wtedy kiedy pada, to toniemy w błocie, a latem w pyle. 
-Matka jak wychodzi z wózkiem i z małym dzieckiem na spacer, to bez kaloszy się nie da.
-Dzieci zakładają sobie reklamówki na nogi żeby przejść suchą stopą po drodze.

Niektórzy podkreślają, że na budowę normalnych dróg dojazdowych do posesji np. przy ulicach Wiosennej czy Modrzewiowej, mieszkańcy czekają już od 8 lat:

-Tą drogę mamy fatalną.
-90 procent dróg, są to drogi gruntowe, drogi dojazdowe, do większych i mniejszych osiedli, do domów jednorodzinnych. Zatem wszyscy mamy problem.
-A wozi pan kalosze w bagażniku?
-Wszyscy mamy kalosze i bez kaloszy nawet nie ma co tu wychodzić.

- Drogi nie są budowane tak szybko, jak chcieliby tego ludzie, bo w gminie brakuje pieniędzy na inwestycje.Dziś potrzeba około 8 mln złotych - dodaje Łebek:

Jakby tego było mało, niektórzy mieszkańcy, którzy próbowali kontaktować się z panią wójt przez internet mówią, że Iwona Agnieszka Łebek ich obrażała. Co na to wójt?

- To nie parchy tylko chwasty. Ale to nie było o mieszkańcach. Był to wpis dotyczący okropnego świata, dziwnego świata, pełnego wariactw, szaleństw. No to jest myślę jakaś sprawa polityczna i ktoś mnie nie lubi. Absolutnie nie ma to nic wspólnego z obrażaniem mieszkańców, zwłaszcza, że jest to mój profil prywatny. Publiczny to jest Gmina Długołęka.

W gminie Długołęka budżet inwestycyjny na drogi w 2018 roku ma wynieść ponad 13 mln złotych. Większa część tej sumy powędruje do Kiełczowa. Kończy się budowa drogi na ulicy Leśnej, w przyszłym roku ruszy z kolei modernizacja Wiosennej i Różanej. Na kolejne ulice trzeba będzie jeszcze poczekać.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~????
2018-10-10 12:05:43
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kto wydaje pozwolenia na budowę osiedli bez infrastruktury?
~aaa
2018-10-05 12:37:15
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
To dalej wybierajcie tych samych ludzi a oni będą zadłużać gminę na kolejne miliony,dziś zadłużenie to około 50 mln zł przy 100 mln budżetu.
~Andrzej
2017-12-05 20:53:20
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -1
Takich miejsc są tysiące ale nie każdy królik ma znajomego dziennikarzynę. Wcześniej był tramwaj na Jagodno...
~Mieszkaniec Długołęki
2017-11-30 22:37:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 15
Od kilkunastu lat Gmina Długołęka rządzona jest "po łebkach" - byle jak, byle doraźnie.
~mieszkaniec
2017-11-30 20:48:56
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 5
Zapraszam również na Agrestową,ciemno jak w jaskini,błoto po kolana i to zarówno od strony ulicy Zdrowej jak i samej Agrestowej..trzeba mieć nie tylko kalosze ale i latarkę..
~lokatorkaa
2017-11-30 19:42:18
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: -4
To nie jest wina mieszkańców, tylko brak wyobraźni w gminie. Nikt nie sprawdza natężenia ruchu, ilości miejsc parkingowych, ilości miejsc w szkole , przedszkolu , żłobku. Ps. Utwardzona droga do osiedla z 200-300 mieszkaniami to NIE są wielkie wymagania!a
~mieszkaniec makowej
2017-11-30 18:53:34
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: -5
Zapraszam na ulicę makową. Błoto po kolana. Wieczorem ciemność, strach z domu wychodzić !
~aga
2017-11-30 18:37:19
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -4
A ul.Zielona ?? to jest masakra dość, że błoto to brak oświetlenia. Dzieci wracające w tej chwili z zajęć ze szkoły wracają w egipskich ćiemnościach .
~Justyna
2017-11-30 16:57:53
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Od ośmiu lat ja mieszkam prawie 40 lat i zmian nie ma. Byłam dzieckiem tonelismy w błocie moje dzieci też moze moje wnuki się doczekają normalnej drogi
~Marzena
2017-11-30 15:31:42
z adresu IP: (80.51.xxx.xxx)
Ocena: -7
Zapraszamy do Mirkow na ul. Spacerowa nawet telewizja nie pomogla dalej po błocie chodzimy.
~kupujecie tanie działki..
2017-11-30 15:22:40
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
kupujecie tanie działki....... i nagle jak już mieszkacie to wielkie wymagania. Inni tez się muszą wybudować..... O korkach porannych już nie wspomnę skad się tworzą...... - łot takie pilitikie
~jan
2017-11-30 10:57:58
z adresu IP: (194.93.xxx.xxx)
Ocena: 19
tak wyglada cala gmina...po prostu nie radzi sobie z infrastruktura, czas na zmiany
~Ołtaszyn, Nektarowa,
2017-11-30 09:51:16
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -5
Zapraszamy, podobnie wygląda ul.Motylkowa, Orawska. Deweloperzy powinni w pakiecie do mieszkań fundować mieszkańcom kalosze...