Krzysztof Majewski o premierach kinowych [SŁUCHAJ OD GODZ. 16]

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-12-01 14:20 | Zmodyfikowano: 2017-12-01 14:21
A|A|A

Zaczynamy od recenzji klasycznej adaptacji, klasycznego kryminału: "Morderstwa w Orient Expressie" Kennetha Branagha. Następnie, kolejne morderstwo w reżyserii Tarika Saleha. Wyśmienity, gęsty, autentyczny kryminał "Morderstwo w hotelu Hilton" od dzisiaj w kinach. Powiemy, o jeszcze jednym, bardzo udanym filmie. "Serce miłości" Łukasz Rondudy to wyzute z pretensjonalnego nastroju kino o artystach. Znakomite. Aktorsko, reżysersko, z cytatami do wielokrotnego powtarzania.

O 16.30 spotkanie z Kubą Żarym. Porozmawiamy o MIASTOmovie. Festiwal powraca na dogrywkę. Suplement zajmie się refleksją nad życiem w budownictwie wielorodzinnym we Wrocławiu. W programie, jak zawsze, filmy i dyskusje.

17.00. Nasze studio odwiedzą Anna Streczeń i Gabriela Bury z DKFu Politechniki. Opowiedzą o Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. To wydarzenie łączące kino z refleksją na tematy globalne. To już ósma edycja festiwalu i jego pierwsza wrocławska odsłona w DKF Politechnika. Każdy z prezentowanych filmów to oddzielna historia, specyficzne zagadnienie społeczne, inspiracja do refleksji nad kierunkiem, w którym zmierza świat.

17.30. Zaglądamy do Kina Nowe Horyzonty, gdzie trwają semestry dwóch akademii: filmu światowego i polskiego. O najbliższych pokazach "Ofiarowaniu" Tarkowskiego i "Zaklętych rewirach" Majewskiego, porozmawiamy ze Stanisławem Abramikiem.

18.00. To z kolei zapowiedź akademii filmu dokumentalnego w DCFie. W najbliższy wtorek po seansie "21x Nowy Jork" będzie szansa spotkać się z reżyserem Piotrem Stasikiem. Na ten i kolejne seanse zapraszać będzie Piotr Czerkawski.

Po 18.30 recenzja serialu "Alias Grace", drugiej po "Opowieściach podręcznej" adaptacji prozy Margaret Atwood.

Zapraszam - Krzysztof Majewski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama