Śląsk - Korona 1:1: Znów słabo

| Utworzono: 2010-03-27 23:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po tym spotkaniu wrocławianie muszą z niepokojem patrzeć w tabelę. Ze sporej przewagi nad drużynami walczącymi o utrzymanie pozostało już niewiele. A przed Śląskiem seria naprawdę trudnych spotkań. Z taką grą o dobrych wynikach będzie można pomarzyć.

Trener Ryszard Tarasiewicz rzucił do boju wszystko co miał. Kontuzje i kartki wyeliminowały kilku podstawowych graczy. Dlatego ze zdolnych do gry zawodników na ławce znalazł się właściwie tylko Krzysztof Ulatowski, a w pierwszym składzie w nietypowej roli pojawił się Tomasz Szewczuk. Napastnik Śląska zagrał w... obronie.

Eksperymentalne ustawienie nie wypaliło. Wrocławianie znów długimi momentami prezentowali się blado. Od 27. minuty już przegrywali 0:1 po tym jak Mariana Kelemena z bliskiej odległości pokonał Pavel Stano. Wydawało się jednak, że losy spotkania uda się odwrócić. Nie dlatego, że Śląsk rzucił się do odrabiania strat, ale dlatego, że Artur Jędrzejczyk już w 37. minucie został ukarany drugą żółtą kartką i opuścił boisko.

Niestety na murawie trudno było dostrzec, że gospodarze grają w przewadze. Po przerwie Śląsk zaatakował i szybko doprowadził do remisu. W zamieszaniu w polu karnym w 52. minucie najlepiej odnalazł się Piotr Celeban, który bez trudu skierował piłkę do siatki.

Zamiast rozstrzygnąć losy pojedynku na swoją korzyść Śląsk oddał pole rywalom. I gdyby nie Marian Kelemen, to trzy punkty pojechałyby do Kielc. Bo po tym jak Vuk Sotirović został wyrzucony z boiska za brutalny faul w 69. minucie siły się wyrównały. I było już jasne, że wrocławianie tego meczu nie wygrają.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:1 (0:1)
Celeban 52' - Stano 27'

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Krzysztof Wołczek, Łukasz Madej - Piotr Ćwielong (83. Krzysztof Ulatowski), Dariusz Sztylka, Antoni Łukasiewicz, Sebastian Mila - Tomasz Szewczuk, Vuk Sotirović.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Artur Jędrzejczyk, Hernani, Pavol Stano, Nikola Mijailovic - Paweł Sobolewski, Cezary Wilk, Aleksandar Vukovic, Grzegorz Lech (41. Jacek Markiewicz) - Paweł Kaczmarek, Maciej Tataj (46. Michał Zieliński, 81. Jacek Kiełb).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.