CCC - Wisła 75:66: Jest półfinał!

| Utworzono: 2010-03-27 23:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Polkowiczanki przystąpiły do meczu osłabione brakiem Nadii Parker. Ale za to podwójnie zmotywowane. Stawką pojedynku był awans do półfinału, a CCC chciało zrewanżować się Wiśle za porażkę sprzed roku w pojedynku o brązowy medal mistrzostw kraju.

Decydujące starcie było bardzo wyrównane. Niesione dopingiem własnej publiczności "pomarańczowe" na początku nie mogły poradzić sobie z presją. Wykorzystał to zespół z Krakowa, który dzięki bardzo dobrej skuteczności Eweliny Kobryn szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę.

Decydująca o losach meczu była druga kwarta. Dodajmy, ze koncertowa w wykonaniu CCC. W ataku i w walce o zbiórki znakomicie radziły sobie Trafimava i Carter. Ich akcje pozwoliły polkowiczankom nie tylko odrobić straty, ale przede wszystkim wypracować przewagę, która pozwoliła kontrolować grę po przerwie.

W trzeciej i czwartej kwarcie trwała zażarta walka o każdą piłkę. Mądrze grający zespół Koziorowicza nie pozwolił rywalkom zmniejszyć strat. A to oznaczało zwycięstwo. Tym cenniejsze, że decydujące o losach rywalizacji. CCC wyeliminowało uczestnika tegorocznego Final Four Euroligi i w półfinale zagra z AZS-em Gorzów.

CCC Polkowice - Wisła Can Pack Kraków 75:66 (13:19, 25:12, 19:18, 18:17)

CCC Polkowice - Natalia Trafimava 22, Amisha Carter 20, Justyna Jeziorna 11, Małgorzata Babicka 11, Weronika Bortelova 7, Shannon Bobbitt 2, Daria Mieloszyńska 2.

Wisła Can Pack Kraków - Ewelina Kobryn 16, Janell Burse 14, Marta Fernandez 10, Paulina Pawlak 9, Dziane Castro 9, Agnieszka Majewska 7, Dorota Burczyk 1, Liron Cohen 0, Kataryna Zohnova 0.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.