W RW Kultura: Andrzej Dudek-Duerer od innej strony, Kolekcja Łozowskich w Pałacu Królewskim, baśniowe gry i zabawy w Narodowym

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-01-10 14:40 | Zmodyfikowano: 2018-01-10 14:40

16:15/ Wybitny artysta, jeden z najwszechstronniejszych wrocławskich artystów, Andrzej Dudek-Duerer, znany jest głównie z realizacji wizualnych, choć w wielu z nich muzyka i dźwięk ogrywa ogromną rolę. Dziś rozmawiamy o mniej znanej, muzycznej stronie Andrzeja Dudka-Duerera. Słuchamy też fragmentów jego kompozycji.

17:00/ Kilkadziesiąt minut spędzimy z Jackiem Łozowskim, kolekcjonerem. Do 10 marca we wrocławskim Pałacu Królewskim wystawa pt. „WYOBRAŹNIA I RYGOR. Polska sztuka współczesna z kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich”. To pierwsza publiczna prezentacja tej kolekcji dzieł najważniejszych polskich artystów działających po 1945 roku. Na wystawie można zobaczyć 130 prac m.in.: Zdzisława Beksińskiego, Wojciecha Fangora, Władysława Hasiora, Marii Jeremy, Jerzego Nowosielskiego czy Stanisława Dróżdża. Do 13 lutego można nadsyłać teksty na konkurs otwarty na artykuł o objętości od 4.000 do 6.000 znaków na temat jednego obrazu (oraz jego autora) z wystawy.

18:15/ Zuzanna Mikołajek o nadchodzącej ekspozycji w Muzeum Narodowym we Wrocławiu: „Entliczki, pentliczki, czarodzieje i księżniczki. Baśnie, bajki i zabawy dziecięce w dawnej grafice i rysunku". Od 23 stycznia na wystawie zostaną zaprezentowane grafiki i rysunki europejskie – w tym również polskie – powstałe od 2. połowy XVIII wieku do lat 30. XX wieku. Będą też latarnie magiczne i gry planszowe.

18:30/ A na koniec dzisiejszego spotkania jeszcze książka, wydana pod naszym patronatem. "Imię pani" Krzysztofa Koziołka to stylowy i krwisty kryminał retro, dziejący się jednak w cieniu, pod okiem ikony Matki Bożej Łaskawej w opactwie w Krzeszowie. Sporo tu odniesień do historii i sztuki. Autor wymienia np. Michaela Willmana, który zapisał się w dziejach również przyklasztornej restauracji.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych oraz na www.radiowroclawkultura.pl.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.