Jelenia Góra: Remont Teatru Norwida pod znakiem zapytania

Robert Zapora | Utworzono: 2018-01-26 16:50 | Zmodyfikowano: 2018-01-26 16:50
Jelenia Góra: Remont Teatru Norwida pod znakiem zapytania - Tak ma wyglądać teatr z zewnątrz po remoncie. Zdjęcie z koncepcji, udostępniane przez teatr.
Tak ma wyglądać teatr z zewnątrz po remoncie. Zdjęcie z koncepcji, udostępniane przez teatr.

Czy jeleniogórski teatr straci dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 15 milionów złotych? Jeśli remont nie skończy się do końca grudnia tego roku, to dotację trzeba będzie zwrócić. Problem w tym, że prace nawet się nie zaczęły.

Do przetargu na prace budowlano-konserwatorskie przystąpiły dwie firmy i obie złożyły oferty znacznie przekraczające możliwości finansowe zamawiającego. - Tańsza z firm – wrocławskie Castellum, zaproponowała ponad 20 milionów złotych, a drugi z oferentów ponad 24 i pół miliona, czyli prawie dwa razy więcej, niż chciał przeznaczyć na to zamawiając - tłumaczy Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry

Władze miasta uważają, że jest to wynik specyficznej sytuacji na rynku budowlanym, gdyż dzisiaj warunki w przetargach dyktują potencjalni wykonawcy, a nie zamawiający. Jeszcze w styczniu ma zostać ogłoszony drugi przetarg na remont teatru.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.