Wisła - CCC 83:61: Zdecyduje trzeci mecz

| Utworzono: 2010-03-25 01:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

CCC po zwycięstwie przed własną publicznością pojechało do Krakowa, by przypieczętować awans do półfinału. Zespół Krzysztofa Koziorowicza nie był faworytem tego spotkania, ale skoro udało się raz, to czemu nie miałoby się udać po raz drugi.

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie kilkupunktowej przewagi. Do przerwy lepsza była Wisła. Ale minimalnie, bo prowadziła 35:34.

Decydujące o losach meczu wydarzenie miało miejsce w trzeciej kwarcie. Wtedy właśnie groźnej kontuzji doznała Nadia Parker. Bez niej polkowiczanki zupełnie nie poradziły sobie w walce o zbiórki. Dlatego w ostatniej części spotkania nastąpił nokaut. Wisła wygrała aż 21:5 i pewnie pokonała CCC doprowadzając do remisu w rywalizacji o awans do najlepszej czwórki.

Wisła Can Pack Kraków - CCC Polkowice 83:61 (18:16, 17:18, 27:22, 21:5)

Wisła Can Pack Kraków: Janell Burse 22, Ewelina Kobryn 20, Agnieszka Majewska 16, Iziane Castro Marques 14, Liron Cohen 9, Paulina Pawlak 2, Marta Fernandez 0, Dorota Gburczyk 0, Katerina Zohnova 0

CCC Polkowice: Amisha Carter 16, Shannon Bobbitt 13, Daria Mieloszyńska 11, Nadia Parker 7, Nataliya Trafimava 6, Justyna Jeziorna 6, Małgorzata Babicka 2, Weronika Bortelova 0, Karolina Puss 0, Anna Pietrzak 0, Paulina Rozwadowska 0

Stan rywalizacji 1:1. Decydujące spotkanie w sobotę w Polkowicach.