Zagłębie Lubin pozyskało czeskiego napastnika

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-02-01 14:33

„Pierwsze posiłki tego sezonu – kanonier Jakub Mares” – tak nieco ponad pół roku temu pozyskanie nowego gracza ogłosił Slovan Bratysława. Mares był wtedy czołowym strzelcem ligi, jeszcze jako zawodnik Ruzomberoka. Miał na koncie 14 ligowych trafień i tylko dwóch piłkarzy było od niego lepszych.

Jesienią w barwach Slovana Mares rzeczywiście był kanonierem. Wystąpił w 25 meczach we wszystkich rozgrywkach i strzelił w nich 16 goli. Na listę strzelców wpisywał się więc średnio co 123 minuty, spędzone na boisku. Do tego dołożył jeszcze 4 asysty.

Ostatnie dwa sezony więc to imponujący wynik Jakuba Maresa. 59 meczów, 31 goli i 8 asyst we wszystkich rozgrywkach. W tym m. in. w eliminacjach Ligi Europy, w której strzelił 3 bramki armeńskiemu Pjunikowi Erewań.

Zresztą, do hat-tricków nowy napastnik Zagłębia też ma nosa. W tym sezonie oprócz tego strzelonego w europejskich pucharach, zdołał skompletować jeszcze jednego – w meczu ligowym z Tatranem Preszow.

Mares to doświadczony napastnik, który w tym roku kończy 31 lat. Urodził się w Teplicach i to tam rozpoczynał swoją piłkarską karierę. Później reprezentował jeszcze barwy Mlady Boleslav, Dukli Praga czy Sparty Praga.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.